• Wycieczka “Rysianka”14.03.2021r.


  Po praktycznie 5-miesięcznej przerwie, zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym, odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka turystyczna, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. W jeszcze zimowych warunkach, przy sprzyjających warunkach pogodowych, grupa przeszła trasę z Żabnicy Skałki przez Halę Boraczą, Halę Lipowską, Halę Rysiankę, by ostatecznie zejść do Żabnicy Skałki. Trasa liczyła 16 km i 800 m sumy przewyższeń. Wędrując po Beskidzie Żywieckim turyści skorzystali z gościnności Schroniska „Rysianka” zlokalizowanego na Hali Rysianka, skąd po posileniu się, ogrzaniu bezpiecznie zeszli do Żabnicy. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Jak wypełnić książeczkę GOT

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  14.03.2021 Żabnica, Skałka – Hala Redykalna
  Hala Redykalna – Schronisko PTTK Hala Lipowska
  BZ 02 10
  5
  14.03.2021 Schronisko PTTK Hala Lipowska – Schronisko PTTK Na Rysiance
  Schronisko PTTK Na Rysiance – Żabnica, Skałka
  BZ 02 1
  7
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content