• Relacja wycieczka 02.05.2021r.


  “Wokół Doliny Kocierki”

  2 maja 2021r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Pomimo częściowo deszczowej aury grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, zrealizowała całą zaplanowana trasę. Trasę, która umożliwiła poznanie walorów turystycznych Beskidu Małego. Turyści rozpoczęli wędrówkę z Przełęczy Kocierskiej (710m n.p.m.), skąd przeszli na Potrójną (883m n.p.m.), by następnie  skorzystać z odpoczynku i możliwości posilenia się w Chatce pod Potrójną. Po dłuższej przerwie rozpoczęli dalszą wędrówkę wokół Doliny Kocierki przechodząc przez Łamaną Skałę (910m n.p.m.) i Wielki Gibasów Wierch (890m n.p.m.) aż dotarli do Kocierza Rychwałdzkiego, skąd autokarem wrócili do Pszczyny. Całość trasy liczyła 18,3 km i 684m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  22.05.2021r. – wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak).

  30.05.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Jak wypełnić książeczkę GOT

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  02.05.2021 Przełęcz Kocierska – Potrójna
  Potrójna – Łamana Skała
  BZ 03 6
  4
  02.05.2021 Łamana Skała – Nad Płonem
  Nad Płonem – Kocierz Górny
  BZ 03 6
  5
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content