• Relacja wycieczka rodzinna 09.05.2021r.


  Beskid Węgierski rodzinnie i z Diablakiem

  9 maja 2021r. odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka rodzinna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. W ciepłej, słonecznej i lekko wietrznej pogodzie grupa turystów, w której bardzo dużo było dzieci, wyruszyła z Przełęczy Salmopolskiej (934m n.p.m.) by zrealizować zaplanowaną trasę. Trasę, która wiodła przez Grabową (907m n.pm.), Kotarz (974m n.p.m.), Hyrcę (929m n.p.m.) na Przełęcz Karkoszczonka (729m n.p.m), gdzie wszyscy skorzystali z długiego postoju oraz oferty gastronomicznej w Chacie Wuja Toma. Po słonecznym odpoczynku i nacieszeniu się widokami na Klimczok, Magurę, Skalite i Skrzyczne grupa zeszła do Szczyrku Biła, skąd autokarami wróciła do Pszczyny. Dodatkowym elementem wędrówki była wizyta na Hali Jaworowej – jednej z piękniejszych hal w Beskidzie Śląskim, z której rozpościera się bardzo interesująca panorama. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Śląskiego. Całość trasy liczyła 10 km i 250 m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  22.05.2021r. – wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak).

  30.05.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski.

  14.05.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Jak wypełnić książeczkę GOT

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  09.05.2021 Przełęcz Salmopolska – Grabowa
  Grabowa – Kotarz
  BZ 01 2
  2
  09.05.2021 Kotarz – Przełęcz Karkoszczonka
  Przełęcz Karkoszczonka – Szczyrk Biła
  BZ 01 5
  1
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   

  .

  POWRÓT
  Skip to content