• Gerlach


  Sprawa wygląda następująco

  1. Koszt za przewodnika będzie się wahał pomiędzy 122 a 132 euro od osoby. Wszystko zależy od tego ilu będzie trzeba wynająć przewodników. Przewodnik bierze max 3 osoby.
  2. Koszt dojazdu do Śląskie Domu i zjazdu (z Śląskiego zaczynamy trasę i tam tez kończymy) – tego kosztu jeszcze nie znam zakłada jakieś 20-35 euro od osoby – mam nadzieję że przesadzam no ale.
  3. Ubezpieczenie tu uważam że najlepiej aby każdy wykupił sobie we własnym zakresie koszt polisy około 20 zł jak już wykrystalizuje się grupa to prześlę namiar na brokera.
  4. Transport P-na – Tratranska Polianka uważam, że niedobrym pomysłem byłoby pojechać własnymi samochodami ponieważ kierowca zmęczy się na nocnej jeździe później pójdzie w góry i na zmęczonego będzie wiózł swoich pasażerów do P-ny – ma sens ryzykować? Uważam, że nie i najlepiej wynająć busa (wstępnie mam zarezerwowany). Koszt busa to 2000 (zakładam w tym koszt parkingu). Na chwilę obecną chętne są 23 osoby co daje jakieś 84 zł/os. W przypadku gdy ktoś zrezygnuje koszt będzie wzrastał

  To chyba wszystkie koszty. Jeżeli ktoś się rozmyślił to proszę o taką decyzję do najbliższej niedzieli (16.05.2021) włącznie – smsem. Brak smsa o rezygnacji traktuje jako potwierdzenie udziału i osobę będę uwzględniał w ostatecznej kalkulacji która planuję na 17.05.2021. Jeżeli ktoś zgłaszał więcej osób to zobowiązany jest przekazać tym osobą niniejszą wiadomość (nie do wszystkich mam nr tel). Na chwilę obecną potrzeba nam 8 przewodników wstępnie mam załatwionych 5. W przypadku gdyby nie udało się zorganizować kolejnych przewodników to decydować będzie kolejność zgłoszeń (osobiście mam nadzieję, ze wszystko będzie ok).

  Jak już wykrystalizuje się ostateczna grupa to chce sprawy finansowe chcę zorganizować w następujący sposób:

  • Przeliczę i podam ostateczne koszty
  • Przy zapisie wpłata euro w gotówce (rozliczam się z przewodnikami w dniu wyjazdu w gotówce podobnie za transport do Śląskiego Domu) Wpłata do określonego terminu, później wycenię po ile wyjdzie nas bus.
  • Opłata za autobus przelewem na konto klubu – klub organizuje transport
  • prześle kontakt do brokore ubezpieczeniowego, to już będzie polisa na sporty ekstremalne 🙂

  Kwestia sprzętu. Z tego co wiem to przewodnicy dają klientom kask i uprząż (ale to jeszcze tez muszę potwierdzić)

  PLAN wyjazdu jest taki:

  • liczymy, że wszystko się uda i jedziemy z Pszczyny do Tatrianskiej Polianki gdzie spotykamy się z przewodnikami (musimy się na 3 osobowe grupki podzielić
  • wjeżdżamy do Śląskiego Domu – transport organizują przewodnicy
  • Na Gerlach wchodzimy klasycznie – Wielicką Probą i schodzimy Batyżowiecką
  • Schodzimy do Śląskiego Domu gdzie zazwyczaj grupka stawia przewodnikowi obiad (wiem że to dodatkowy koszt) to można odpuścić ale może warto przemyśleć (obgadamy w autobusie jak pojedziemy)
  • Zjeżdżamy do Tatrianskiej Polianki i naszym busem wracamy do Pszczyny
  • Mile wspominamy 🙂

  Czas przejścia planowanej trasy poniekąd wspinaczkowej jest różny mi zajęło to 6 godzin ale średnio jest to 9-10. Ważne abyśmy byli dobrze przygotowani kondycyjnie i rozchodzeni :).

  Na razie to tyle 🙂 zobaczymy co będzie dalej 🙂

  Bardzo proszę o rozsądne i odpowiedzialne podejście do tego wyjazdu i spraw organizacyjnych.

  Pozdrawiam AW

  POWRÓT
  Skip to content