• Relacja wycieczka rodzinna 30.05.2021r.


  Dzień Dziecka z DIABLAKiem

  30 maja 2021r. Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę turystyczną o charakterze rodzinnym. Podobnie jak ostatnio, trasa wycieczki rozpoczęła się na Przełęczy Salmopolskiej (934m n.p.m.) a po przejściu przez Jawierzny (802m n.p.m.), Gościejów (818m n.p.m.), Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.) zakończyła się w Wiśle. Pomimo niesprzyjających prognoz, całą trasę udało się przejść „na sucho”, co bardzo ucieszyło dużą grupę dzieci. Całość trasy liczyła 10 km i 220 m sumy przewyższeń. Wycieczka odbyła się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy i spędzeniu czasu w Wiśle zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci otrzymały drobny upominekJ Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  11.06.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  13.06.2021r. – wycieczka w Beskid Żywiecki (pasmo Policy),

  20.06.2021r. – spływ Dunajcem,

  26.06.2021r. – wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak),

  27.06.2021r. – Początek wakacji z DIABLAKiem: wyjazd do ENERGYLANDII.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Jak wypełnić książeczkę GOT

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  30.05.2021 Przełęcz Salmopolska – Trzy Kopce Wiślańskie
  Trzy Kopce Wiślańskie – Wisła
  BZ 01 5
  5
     
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content