• Relacja z wycieczki w Beskid Żywiecki 13.06.2021r. – Pasmo Policy


  „Pół na Pół”, czyli wycieczka w Pasmo Policy

  13 czerwca 2021r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Pomimo częściowo deszczowej aury, grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, zrealizowała całą zaplanowana trasę, która umożliwiła na poznanie walorów turystycznych Beskidu Żywieckiego. Turyści rozpoczęli wędrówkę z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki, 1012m n.p.m.), skąd przeszli przez Cyl Hali Śmietanowej na Policę (1369m n.p.m.), a następnie udali się do schroniska na Hali Krupowej, gdzie skorzystali z odpoczynku i możliwości posilenia się. Po dłuższej przerwie rozpoczęli dalszą wędrówkę i przez Przełęcz Malinowe (834m n.p.m.), Cupel (1233m n.p.m.) dotarli do Bystrej, skąd autokarem wrócili do Pszczyny. Całość trasy liczyła 21,1 km i 684m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Pomimo tego, że przez pierwszą połowę trasy turystom towarzyszył drobny opad deszczu a przez drugą przyświecało słońce, po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po popołudniu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  27.06.2021r. – wyjazd do parku rozrywki ENERGYLANDIA

  11.07.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski

  25.07.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Jak wypełnić książeczkę GOT

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  13.06.2021 Przełęcz Krowiarki – Cyl Hali Śmietanowej
  Cyl Hali Śmietanowej – Polica
  BZ 02 8
  3
  13.06.2021 Polica – Schronisko PTTK Na Hali Krupowej
  Schronisko PTTK Na Hali Krupowej – Cupel
  BZ02 3
  10
  13.06.2021 Cupel – Bystra
   
  BZ02 6
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   
  nie wpisywać  
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content