• Relacja – spływ Dunajcem z DIABLAKiem 20.06.2021r.


  20 czerwca 2021 roku odbyła się zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka, której celem był udział uczestników w spływie Dunajcem i zamku w Czorsztynie. Uczestnikami wycieczki byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz spora grupa osób spoza niego. Dzięki wczesnemu wyjazdowi (o godzinie 4:30 rano), uczestnicy mieli cały dzień na zapoznawanie się walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Pienin. W trakcie spływu flisacy przedstawili uczestnikom walory krajobrazowe, które można zobaczyć płynąc przełomem Dunacja ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Po ponad dwóch godzinach spędzonych na tratwach grupa dopłynęła do Szczawnicy, skąd przejechała do Krościenka gdzie wszyscy mieli możliwość skorzystania zarówno z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji, jak i innych atrakcji tego miasteczka. Po odpoczynku i posileniu się uczestnicy wyjazdu udali się do miejscowości Czorsztyn gdzie zwiedzili ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położonego na wzgórzu nad Dunajcem. Następnie grupa udała się w drogę powrotną do Pszczyny, gdzie dotarła około godziny 20:00. Dzień, chociaż bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się i zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  01.07.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  11.07.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski

  25.07.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  POWRÓT
  Skip to content