• Relacja – Giewont z DIABLAKiem – 24.07.2021r.


  24 lipca 2021r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Tym razem pogoda sprzyjała turystom i po lekkiej modyfikacji pierwotnego planu udało się zrealizować ciekawa trasę, zdobywając cel wycieczki czyli Giewont (1894m n.p.m.). Turyści wędrówkę rozpoczęli w Murowanicy, skąd przez Kuźnice dotarli do Schroniska PTTK na Hali Kondratowej. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się dalsza część drogi na Giewont, który zdobyty został po wcześniejszym przejściu przez Kondracką Przełącz (1725m n.p.m.) i Wyżnią Kondracką Przełęcz (1765m n.p.m.). Samo przejście ostatniego, jednokierunkowego odcinka trasy na Giewont sprawiło turystom wiele frajdy i dostarczyło nowych doświadczeń. Ten fragment trasy zaopatrzony jest w sztuczne ułatwienia – łańcuchy i klamry. Elementy te występują zarówno na wejściu, jak i na zejściu ze szczytu. Na szczycie turyści mieli możliwość odpocząć, ponapawać się tatrzańskimi panoramami, które dodatkowo omówiła prowadząca grupę Pani Justyna (przewodnik tatrzański). Po zejściu na Wyżnią Kondracką Przełęcz grupa rozpoczęła wędrówkę w kierunku Przełęczy w Grzybowcu (1310m n.p.m.), by ostatecznie trasę zakończyć przejściem przez Dolinę Strążyską. Całość trasy liczyła 13 km i 1035m sumy przewyższeń.  W czasie wycieczki turyści mieli możliwość skorzystania także z oferty gastronomicznej obiektów znajdujących u wylotu Doliny Strążyskiej. Całość wędrówki prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Panią Justynę, która z jednej strony dbała o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywała cenne informacje krajoznawcze, historyczne oraz geograficzne – DZIĘKUJEMY!!! Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Zachodnich. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  01.08.2021r. – Jura Krakowsko – Częstochowska,

  06.08.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  08.08.2021r. – Termy w Chochołowie + Zakopane

  21.08.2021r. – wycieczka w Tatry – Kasprowy Wierch i Goryczkowe Czuby

  22.08.2021r. – wycieczka w Gorce – Turbacz

  29.08.201r. – wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,

  05.09.2021r. – wycieczka Beskid Żywiecki – wschód słońca na Babiej Górze.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  24.07.2021 Murowanica – Kuźnice
  Kuźnice – Hotel Górski PTTK Kalatówki
  T.02 1
  4
  24.07.2021 Hotel Górski PTTK Kalatówki – Schronisko PTTK na Hali Kondratowej
  Schronisko PTTK na Hali Kondratowej – Kondracka Przełęcz
  T.02 4
  6
  24.07.2021 Kondracka Przełęcz – Giewont
  Giewont – Kondracka Przełęcz
  T.02 2
  1
  24.07.2021 Kondracka Przełęcz – Przełęcz w Grzybowcu
  Przełęcz w Grzybowcu – Polana Strążyska
  T.02 2
  2
  24.07.2021 Polana Strążyska – Roma
   
  T.02 2
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content