• Relacja – Jura Krakowsko-Częstochowska – 01.08.2021r.


  1 sierpnia 2021 roku odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka. Tym razem jej charakter był typowo krajoznawczy a celem dwie doliny – Dolina Prądnika i Dolina Sąspowska, obie objęte ochroną Ojcowskiego Parku Narodowego. W trakcie wycieczki po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej zwanej również Jurą Krakowsko-Częstochowską uczestnicy przeszli trasę z Murowni przez fragment Doliny Prądnika i Doliny Sąspowskiej, aż do Ojcowa, mając po drodze możliwość podziwiania licznych form skalnych, m.in. Bramy Krakowskiej czy Skały Puchacza. W Ojcowie turyści zwiedzić mogli ruiny Zamku w Ojcowie, wybudowanego w systemie Orlich Gniazd. Następnie grupa przeszła do Kaplicy „Na Wodzie” św. Józefa Robotnika, skąd już autokarem przejechała do Sołuszowej by zwiedzić fragment Zamku w Pieskowej Skale oraz przespacerować się pod Maczugę Herkulesa. Po zakończonym zwiedzaniu i posileniu się turyści udali się do miejscowości Klucze by zrealizować ostatni zaplanowany punkt wycieczki, czyli wizytę na największym w Polsce obszarze lotnych piasków, leżącym na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej, czyli Pustyni Błędowskiej. Całość trasy pieszej liczyła około 10km i odbyła się prawie w warunkach bezdeszczowych. Deszcz lekko „zmoczył” uczestników w Ojcowie i chwilowo na Pustyni Błędowskiej. Dzień, chociaż długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i zadowolona grupa turystów, późnym popołudniem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została bogata historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić np po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  06.08.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  08.08.2021r. – Termy w Chochołowie + Zakopane

  21.08.2021r. – wycieczka w Tatry – Kasprowy Wierch i Goryczkowe Czuby

  22.08.2021r. – wycieczka w Gorce – Turbacz

  29.08.201r. – wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,

  05.09.2021r. – wycieczka Beskid Żywiecki – wschód słońca na Babiej Górze.

  11.09.2021r. – wycieczka RODZINNA w Tatry

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  POWRÓT
  Skip to content