• Relacja – Tatry z DIABLAKiem – 21.08.2021r.


  21 sierpnia 2021r. odbyła się ostatnia, w okresie wakacyjnym, wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Tym razem pogoda sprzyjała turystom, dzięki czemu całkowicie udało się zrealizować zaplanowaną ciekawą trasę, zdobywając m.in. Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.). Turyści wędrówkę rozpoczęli w Murowanicy, skąd przez Kuźnice, Przełęcz między Kopami (1499m n.p.m.)  dotarli do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się dalsza część drogi  trasa wiodła na Świnicką Przełęcz  (2051m n.p.m.), i dalej przez Przełęcz Liliowe (1952m n.p.m.) na Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.). Po kolejnym dłuższym odpoczynku i obowiązkowej sesji fotograficznej turyści rozpoczęli kolejny etap wędrówki kierując się przez Goryczkowe Czuby (1912m n.p.m.), Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863m n.p.m.) do Schroniska PTTK na Hali Kondratowej, skąd po odpoczynku zeszli do Kuźnic. W Kuźnicach każdy z turystów miał odpowiednio dużo czasu by skorzystać, m.in. z oferty lokalnej gastronomii. Całość trasy liczyła 26 km i 1600m sumy przewyższeń. Wędrówka prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Pana Michała, który z jednej strony dbał o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywał cenne informacje krajoznawcze, historyczne oraz geograficzne – DZIĘKUJEMY!!! Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! DZIĘKUJEMY BARDZO!!! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/en/filip-sma

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  27.08.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  29.08.201r. – wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,

  05.09.2021r. – wycieczka Beskid Żywiecki – wschód słońca na Babiej Górze.

  11.09.2021r. – wycieczka RODZINNA w Tatry

  19.09.2021r. – wycieczka w Gorce – Turbacz

  16.10.2021r. – wycieczka w Pieniny – Trzy Korony

  13.11.2021r. – wyjazd na Termy Chochołowskie

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać J.

  2
  3
  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  21.08.2021 Murowanica – Kuźnice
  Kuźnice – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej (przez Boczań)
  T.02 1
  11
  21.08.2021 Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej – Dwoiśniak
  Dwoiśniak – Zielony Staw Gąsienicowy
  T.01
  21.08.2021 Zielony Staw Gąsienicowy – Świnicka Przełęcz
  Świnicka Przełęcz – Liliowe
  T.01 5
  2
  21.08.2021 Liliowe – Kasprowy Wierch
  Kasprowy Wierch – Przełęcz pod Kopą Kondracką
  T.02 2
  7
  21.08.2021 Przełęcz pod Kopą Kondracką – Schronisko PTTK na Hali Kondratowej
  Schronisko PTTK na Hali Kondratowej – Hotel Górski PTTK Kalatówki
  T.02 3
  2
  21.08.2021 Hotel Górski PTTK Kalatówki – Kuźnice
  Kuźnice – Murowanica
  T.02 2
  1

  POWRÓT
  Skip to content