• Relacja – Wieliczka i Dobczyce z DIABLAKiem – 29.08.2021r.


  29 sierpnia 2021 roku odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka. Tym razem jej charakter był typowo krajoznawczy a celem była Wieliczka oraz Dobczyce. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach, zwane popularnie zamkiem. Wędrówka po kopalni soli przyniosła turystom wiele wrażeń i uświadomiła, jak duże znaczenie historyczne i gospodarcze miała ta kopalnia dla Państwa Polskiego. Natomiast wizyta w dobczyckim zamku przybliżyła fragmenty średniowiecznej historii Polski.  Po zakończonym zwiedzaniu uczestnicy mieli możliwość skorzystania z oferty punktów gastronomicznych w Dobczycach a następnie udali się w drogę powrotną do Pszczyny. Dzień bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i zadowolona grupa turystów, wczesnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została bogata historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Również w trakcie tej wycieczki uczestnicy wsparli zbiórkę pieniężną dla chorego na SMA Filipka Cholewy – BARDZO DZIĘKUJEMY!

  Sobotnia wycieczka zakończyła cykl wyjazdów, które  nasz klub realizował pod hasłem „AKTYWNE WAKACJE Z DIABLAKIEM”. W sezonie wakacyjnym udało nam się zorganizować łącznie 12 wyjazdów, w tym 4 wycieczki w Tatry (wraz ze zdobyciem Króla Tatr, czyli Gerlacha 2655m n.p.m.), 2 wycieczki rodzinne w Beskid Śląski i w Beskid Mały, 2 wycieczki krajoznawcze (Wyżyna Krakowsko Częstochowska oraz Wieliczka i Dobczyce), 1 wyjazd rekreacyjno-krajoznawczy (termy w Chochołowie i Zakopane) oraz 3 zajęcia na ściance wspinaczkowej. Adresatami wszystkich ww. działań byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  POWRÓT
  Skip to content