• Relacja – wycieczka na Turbacz (Gorce) – 19.09.2021r.


  19 września 2021r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Celem wycieczki było zdobycie najwyższego szczytu Gorców, czyli Turbacza (1310m n.p.m.) a także poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych terenu. Niestety walorów krajobrazowych we mglistej i pochmurnej pogodzie nie udało się poznać. Nie zmienia to faktu, że zaplanowana i zrealizowana trasa przysporzyła uczestnikom wielkiej satysfakcji. Pomimo dużej wilgotności i okresowej wędrówki „w chmurach” grupa przeszła trasę z Huciska przez Suchy Groń, Czoło Turbacza na Turbacz i dalej przez Groniki, Stare Wierchy aż do Poręby Górnej. Całość trasy liczyła około 18 km i 850m sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki turyści skorzystali z oferty schronisk na Turbaczu oraz na Starych Wierchach, gdzie mogli również odpocząć i nabrać sił przed dalszą wędrówką. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali również zapoznani z historią terenu, „najbliższymi panoramami”, topografią oraz walorami turystycznymi Gorców. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów wczesnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  16.10.2021r. – wycieczka w Pieniny – Trzy Korony,

  22.10.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  24.10.2021r. – wycieczka rodzinna wschód słońca – Malinowska Skała

  13.11.2021r. – wyjazd na Termy Chochołowskie.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  19.09.2021 Koninki – Schronisko PTTK Turbacz
  Schronisko PTTK Turbacz – Turbacz
  BZ 05 13
  1
  19.09.2021 Turbacz – Obidowiec
  Obidowiec – Schronisko PTTK Stare Wierchy
  BZ 05 4
  3
  19.09.2021 Schronisko PTTK Stare Wierchy – Poręba Górna
   
  BZ 05 5
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content