• Relacja z wycieczki na Świnicę – 02.10.2021r.


  Świnica (2302m n.p.m.) to jeden z trudniejszych szczytów, które są dostępne w Tatrach dla turystów. To właśnie ten szczyt stał się celem wycieczki zorganizowanej 2 października 2021 r. przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Adresatami wycieczki byli doświadczeni turyści, głównie z powiatu pszczyńskiego. Cel wycieczki został osiągnięty, a jego zdobycie przysporzyło uczestnikom wycieczki wiele wrażeń, a także pozwoliło nabyć doświadczeń w poruszaniu się po szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia. Wycieczka rozpoczęła się w Zakopanem przy Rondzie Jana Pawła II i prowadziła przez Kuźnice, Dolinę Jaworzynki, Dolinę Gąsienicową, Świnicką Przełęcz, Świnicę (2302m n.p.m.), Świnicką Przełęcz, Przełęcz Liliowe, Beskid (2012m n.p.m.), Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.), Myślenickie Turnie, Kuźnice i zakończyła w Zakopanem przy Rondzie Jana Pawła II. Całość trasy liczyła 22 km i 1750 sumy przewyższeń. Trasa wycieczki prowadziła zarówno przez Tatry Wysokie, jak i Tatry Zachodnie, co umożliwiło turystom poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych obu tych części Tatr. W trakcie wycieczki uczestnicy mogli podziwiać widoki zarówno w kierunku Kościelca, jak i Giewontu, a także w okoliczne tatrzańskie dolinki. Wędrując po Tatrach grupa, miała możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej Schroniska Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej oraz restauracji na Kasprowym Wierchu. W trakcie wycieczki nasz przewodnik tatrzański Pan Michał przedstawił uczestnikom wycieczki historię terenu, „najbliższe panoramki”, topografię oraz walory turystyczne Tatr. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  16.10.2021 r. – wycieczka w Pieniny – Trzy Korony,
  22.10.2021 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
  24.10.2021 r. – wycieczka rodzinna wschód słońca – Malinowska Skała
  13.11.2021 r. – wyjazd na Termy Chochołowskie.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  02.10.2021 Zakopane, rondo Jana Pawła II – Murowanica
  Murowanica – Kuźnice
  T 02 1
  1
  02.10.2021 Kuźnice – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej
  Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej – Dwoiśniak
  T 02
  T 01
  10
  2
  02.10.2021 Dwoiśniak – Zielony Staw Gąsienicowy
  Zielony Staw Gąsienicowy – Świnicka Przełęcz
  T 01 3
  5
  02.10.2021 Świnicka Przełęcz – Świnica
  Świnica – Świnicka Przełęcz
  T 01 4
  1
  02.10.2021 Świnicka Przełęcz – Liliowe
  Liliowe – Kasprowy Wierch
  T 01
  T 02
  2
  2
  02.10.2021 Kasprowy Wierch – Myślenickie Turnie
  Myślenickie Turnie – Kuźnice
  T 02 3
  4
  02.10.2021 Kuźnice – Murowanica
  Murowanica – Zakopane, rondo Jana Pawła II
  T 02 1
  1

  POWRÓT
  Skip to content