• Relacja z wycieczki w Pieniny – 16.10.2021r.


  16 października Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę górską. Tym razem celem był spacer po pienińskich szlakach w jesiennej aurze. I faktycznie turystom, którzy bardzo wcześnie (3 w nocy) wyjechali na wycieczkę pogoda sprzyjała przez cały dzień. W trakcie spaceru przez Pieniński Park Narodowy, turyści zapoznali się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi terenu. Zgodnie z planem turyści przeszli następującą trasę: Sromowce Niżne – Trzy Korony (982m n.p.m.) – Zamek Pieniński – Czertezik (772m n.p.m.) – Skolica (747m n.p.m.) – Krościenko nad Dunajcem. Całość trasy liczyła 13 km a suma przewyższeń to 950m. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Pienin. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! DZIĘKUJEMY BARDZO!!! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/en/filip-sma

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  22.10.2021 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
  24.10.2021 r. – wycieczka rodzinna – wschód słońca – Malinowska Skała
  06.11.2021 r. – wycieczka w Tatry Zachodnie
  13.11.2021 r. – wyjazd na Termy Chochołowskie
  04.12.2021r. – Wiedeń – Jarmark Bożonarodzeniowy

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  16.10.2021 Sromowce Niżne – Przełęcz Szopka
  Przełęcz Szopka – Trzy Korony
  BZ.08 6
  3
  16.10.2021 Trzy Korony – Zamek Pieniński, mury
  Zamek Pieniński, mury – Czertezik
  BZ 08 1
  6
  16.10.2021 Czertezik – Sokolica
  Sokolica – Krościenko nad Dunajcem
  BZ 08 2
  4
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content