• Relacja z wycieczki w Tatry Zachodnie – 06.11.2021r.


  6 listopada 2021r. odbyła się wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Celem wycieczki było zapoznanie się walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Tatr Zachodnich, spacer Doliną Chochołowską oraz zdobycie dwóch szczytów zlokalizowanych w jej pobliżu. Słoneczna pogoda przez cały dzień bardzo sprzyjała turystom, dzięki czemu całkowicie udało się zrealizować zaplanowaną ciekawą trasę o następującym przebiegu: Dolina Chochołowska – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Grześ (1653m n.p.m.) – Rakoń (1879m n.p.m.) – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Dolina Chochołowska. Całość liczyła 25 km i 1140m sumy przewyższeń, czyli wystarczająco dość, aby aktywnie spędzić wolną sobotę. Wędrówka prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Panią Beatę, która z jednej strony dbała o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywała cenne informacje krajoznawcze, historyczne, kulturowe oraz geograficzne – DZIĘKUJEMY!!! Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali również zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! DZIĘKUJEMY BARDZO!!! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/en/filip-sma

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  13.11.2021r. – wyjazd na Termy Chochołowskie

  19.11.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej

  28.11.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Wielka Rycerzowa)

  04.12.2021r. – Jarmark Bożonarodzeniowy – WIEDEŃ

  19.12.2021r. – wycieczka w Beskid Mały


  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  24.10.2021 Dolina Chochołowska, parking – Siwa Polana
  Siwa Polana – Polana Huciska
  T 02 1
  5
  06.11.2021 Polana Huciska – Polana Trzydniówka / Starorobociańska Dolina
  Polana Trzydniówka / Starorobociańska Dolina – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
  T 02 3
  2
  06.11.2021 Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Grześ
  Grześ – Rakoń
  T 02 8
  5
  06.11.2021 Rakoń – Wyżnia Dolina Chochołowska
  Wyżnia Dolina Chochołowska – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
  T 02 2
  2
  06.11.2021 Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Polana Trzydniówka / Starorobociańska Dolina
  Polana Trzydniówka / Starorobociańska Dolina – Polana Huciska
  T 02 1
  2
  06.11.2021 Polana Huciska – Siwa Polana
  Siwa Polana – Dolina Chochołowska, parking
  T 02 4
  1
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content