• Relacja – Chochołowskie Termy i Zakopane – 13.11.2021r.


  Relaks z KST „DIABLAK”!!!

  Dokładnie taki był temat przewodni sobotniego wyjazdu (13.11.2021r.) zorganizowanego m.in. dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Tym razem za cel obrane zostały Chochołowskie Termy. Czterogodzinny relaks na basenach termalnych przyniósł uczestnikom duże odprężenie. Jednakże w trakcie wyjazdu przedstawione zostały podstawowe informacje o terenie, przez który przejeżdżaliśmy, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym. Jadąc z Chochołowa do Zakopanego grupa odwiedziła bacówkę, gdzie uczestnicy skorzystali z degustacji lokalnych serków oraz mieli możliwość dokonania zakupu produktów regionalnych. Ostatnim elementem przed powrotem do Pszczyny był spacer do drewnianego Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem i na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Po bardzo szczegółowym przedstawieniu, zarówno aspektów sakralnych kościoła, jak i historii niektórych ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu, uczestnicy we własnym zakresie udali się na Krupówki, skąd wczesnym wieczorem odjechali do Pszczyny.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  28.11.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Wielka Rycerzowa)

  04.12.2021r. – Jarmark Bożonarodzeniowy – POZNAŃ

  19.12.2021r. – wycieczka w Beskid Mały

  28.12.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej

  08.01.2022r. – wyjazd na Termy Chochołowskie

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  POWRÓT
  Skip to content