• Relacja z wycieczki w Beskid Śląski – 20.02.2022r.


  20 lutego 2022r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Pomimo prognozowanej niesprzyjającej aury, grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, aktywnie, w warunkach zimowych spędziła czas w Beskidzie Śląskim. Turyści rozpoczęli wędrówkę w Bystrej, skąd przeszli przez Lanckoronę (751m n.p.m.),  Magurę  (1109m n.p.m.) aż na Klimczok (1109m n.p.m.), który był głównym celem wycieczki. Następnie niezmęczeni turyści zeszli do schroniska PTTK na Szyndzielni, skąd po godzinnym odpoczynku przez Przełęcz Kołowrót (775m n.p.m.), Kozią Górę (683m n.p.m.) zeszli do Bystrej. Dzięki poprawie pogody, w drugiej części dnia i bardzo dobrze przygotowanej grupie, pierwotnie planowana trasa została wydłużona, co umożliwiło spędzenie większej ilości czasu w górach, odwiedzenie trzeciego, po schronisku Klimczok i schronisku na Szyndzielni, schroniska na Koziej Górce. Całość trasy liczyła 14 km i 873m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Pomimo tego, że przez pierwszą połowę trasy turystom towarzyszył opad śniegu połączony z wiatrem a przez drugą przyświecało słońce, po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po popołudniu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  23.02.2022r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej,

  05.03.2022r. – wycieczka w Tatry (Hala Gąsienicowa),

  12.03.2022r. – Termy Chochołów i Zakopane,

  27.03.2022r. – wycieczka w Beskid Śląski (informacja wkrótce na stronie),

  – pozostałe wycieczki w opracowaniu.


  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  20.02.2022 Bystra Śląska – Schronisko PTTK Klimczok – Siwa Polana
  Schronisko PTTK Klimczok – Klimczok
  BZ 01 11
  1
  20.02.2022 Klimczok – Schronisko PTTK Szyndzielnia
  Schronisko PTTK Szyndzielnia – Przełęcz Kołowrót
  BZ 01 2
  1
  20.02.2022 Przełęcz Kołowrót – Kozia Góra
  Kozia Góra – Bystra Śląska
  BZ 01 3
  2
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content