• Relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej 23.02.2022r.


  23 lutego odbyły się kolejne w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane w ramach działalności Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego a także dorośli mieszkańcy powiatu. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

  Uczestnicy środowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach o których informacje publikowane będą na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  05.03.2022r. – wycieczka w Tatry (Hala Gąsienicowa),

  12.03.2022r. – Termy Chochołów i Zakopane,

  11.03.2022r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej (informacja wkrótce na stronie)

  27.03.2022r. – wycieczka w Beskid Śląski (informacja wkrótce na stronie),

  – pozostałe wycieczki w opracowaniu.         

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content