• Relacja z wycieczki w Tatry – 05.03.2022r.


  5 marca 2022r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”. Chociaż warunki pogodowe nie były słoneczne, grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, aktywnie, w warunkach zimowych spędziła czas w Tatrach. Turyści o godz. 7 po spotkaniu w Kuźnicach z Panią Beatą – przewodniczką tatrzańską, rozpoczęli wędrówkę przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz między Kopami (1499m n.p.m.), skąd przeszli do Schroniska PTTK Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej. Po odpoczynku, kolejnym elementem wycieczki było przejście nad Czarny Staw Gąsienicowy (1628m n.p.m.). Nad stawem odbył się krótki pokaz wykorzystania zestawu lawinowego (lawinowe ABC), każdy z uczestników mógł, m.in. spróbować sondowania przy pomocy sondy lawinowej, a także zapoznał się z zasadą działania detektora lawinowego. Następnie grupa udała się w drogę powrotną w kierunku Kuźnic, tym razem jednak wybierając zejście przez Skupniów Upłaz. Około godziny 14 po pokonaniu 17km i 1010m sumy podejść wycieczka zakończyła się w Kuźnicach. W trakcie wycieczki uczestnicy mogli praktycznie poćwiczyć również poruszanie w rakach, niestety tym razem nie było nam dane wykorzystać praktycznie czekanów. Turyści, również zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr. Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  11.03.2022r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej,

  12.03.2022r. – Termy Chochołów i Zakopane,

  27.03.2022r. – wycieczka w Beskid Śląski (informacja wkrótce na stronie),

  – pozostałe wycieczki w opracowaniu.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  05.03.2022 Murowanica – Kuźnice
  Kuźnice – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej
  T.02 1
  10
  05.03.2022 Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej – Czarny Staw Gąsienicowy
  Czarny Staw Gąsienicowy – Czarny Staw Gąsienicowy, pod Granatami
  T.01 3
  1
  05.03.2022 Czarny Staw Gąsienicowy – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej
  Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej – Kuźnice (przez Boczań)
  T.01
  T.02
  2
  6
  05.03.2022 Kuźnice – Murowanica br>  T.02. 1
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content