• Wycieczka w Tatry – 23.04.2022r. (przeniesiona z 02.04.2022)


  Serdecznie zapraszamy na wycieczkę w Tatry. W trakcie wycieczki zapoznamy się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi terenu, a także z historią i atrakcjami turystycznymi Tatr. Uczestnicy podniosą również swoje umiejętności w aspekcie bezpiecznego poruszania po górach w warunkach zimowych. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych, zaś w razie niesprzyjających warunków trasa zostanie zmodyfikowana tak, by nie narażać turystów na niebezpieczeństwa. Planujemy możliwość praktycznego poćwiczenia i nabycia umiejętności posługiwania się sprzętem do turystyki zimowej (raki, czekan, lawinowe ABC). Obowiązkowe wyposażenie to:
  – raki
  – czekan
  – zestaw lawinowy (lawinowe ABC)
  Kwestia wypożyczeń: w Klubie mamy raki, czekany i maks 2x lawinowe ABC, przewodnik będzie miał do wypożyczenia 4x lawinowe ABC (koszt 50 zł/szt do rozliczenia z przewodnikiem), brakujące zestawy planujemy, że będzie można wypożyczyć w Tatra Trade w Kuźnicach (to będziemy organizować jak już będzie grupa)

  Trasa: Kuźnice – Schronisko PTTK na Hali Kondratowej – Kondracka Przełęcz (1725m n.p.m.) – Kopa Kondracka (2005m n.p.m.) – Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863m n.p.m.) – Schronisko PTTK na Hali Kondratowej – Kuźnice; Długość trasy: 13 km; suma przewyższeń: 1056m; czas przejścia (liczony bez odpoczynków w warunkach letnich): 6h 40min (może się wydłużyć).

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 8 turystów

  UWAGA: Klub nie organizuje transportu, dojazd we własnym zakresie. Organizowana wycieczka rozpoczyna się i kończy w Kuźnicach. Spotkanie z przewodnikiem w Kuźnicach o godzinie 7:00. Można przyjechać dzień wcześniej lub “skrzyknąć się” i podzielić na kilka aut. Po zarejestrowaniu udziału proszę o maila kto może pojechać samochodem i ile może zabrać osób. W przypadku aut 5-osobowych proszę liczyć max 4 osoby w aucie. Jeżeli ktoś na 100% nie może jechać autem to proszę o takie info, postaramy się skontaktować osoby z autem z osobami bez auta :).

  WYCIECZKA DOJDZIE DO SKUTKU JEŻELI NIE DOSTANIEMY ŻADNEGO ZAKAZU. W PRZYPADKU GDY WYCIECZKA NIE BĘDZIE MOGŁA SIĘ ODBYĆ WSZYSTKIE WPŁATY ZOSTANĄ ZWRÓCONE!!!

  Zasady uczestnictwa w wycieczkach i imprezach KST “DIABLAK” w czasie stanu epidemii. ZOBACZ!!!

  ZAPISUJĄC SIĘ NA WYCIECZKĘ każdy uczestnik dostarcza automatycznie deklaruje że spełnia wszystkie wymagania zawarte w oświadczeniu COVID-19 ZOBACZ!!! – oświadczenia nie trzeba oddawać podpisanego

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Młodzież 16+ o dobrym stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie turystyki z dorosłym opiekunem;
  • Dorośli turyści o dobrym stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie turystyki
  • Uczestnik powinien być zdrowy, nie przebywać w kwarantannie, nie pozostawać w kontakcie z osobą przebywającą w kwarantannie, powinien również posiadać stosowny, zgodny z wymaganiami sprzęt ochronny (maseczka itp.)

  Termin: 23.04.2022 r.(sobota)

  Prosimy o wpłatę:

  • 100,00 zł/os pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

   KOSZTY DODATKOWE PŁATNE INDYWIDUALNIE W DNIU WYJAZDU:

   – bilet wstępu do TPN, jeżeli będzie konieczność to trzeba wypożyczyć lawinowe ABC (koszt 50 zł), koszt wypożyczenia zestawu raki + czekan to 40 zł chyba że ktoś posiada własny sprzęt lub jeszcze starczy klubowego.

  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); opiekę przewodnicką;
  • sugerowana godzina wyjazdu z Pszczyny 400 parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie(prosimy o punktualność).
  • Zbiórka – Kuźnice – godz. 7:00
  • Zakończenie – Kuźnice około 16:00
  • sugerowany powrót do Pszczyny we własnym zakresie do około 1900-2100
  • ilość miejsc: do 10 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 18 kwietnia 2022 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT
  

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Trasa: Kuźnice – Kuźnice | mapa-turystyczna.pl

  POWRÓT
  Skip to content