• Relacja – Chochołowskie Termy i Zakopane – 12.03.2022r.


  Dokładnie taki był temat przewodni sobotniego wyjazdu (12.03.2022r.) zorganizowanego m.in. dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Tym razem za cel obrane zostały Chochołowskie Termy. Czterogodzinny relaks na basenach termalnych przyniósł uczestnikom duże odprężenie. Jednakże w trakcie wyjazdu przedstawione zostały podstawowe informacje o terenie, przez który przejeżdżaliśmy, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym. Jadąc z Chochołowa do Zakopanego grupa odwiedziła bacówkę, gdzie uczestnicy skorzystali z możliwości zakupu produktów regionalnych. Ostatnim elementem przed powrotem do Pszczyny był spacer do drewnianego Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem i na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Po bardzo szczegółowym przedstawieniu, zarówno aspektów sakralnych kościoła, jak i historii niektórych ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu, uczestnicy we własnym zakresie udali się na Krupówki, skąd wczesnym wieczorem odjechali do Pszczyny.

  Następny wyjazd na termy planowany jest na 21.05.2022r. informacja wkrótce na naszej stronie.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach o których informacje publikowane będą na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  27.03.2022r. – Wycieczka w Beskid Śląski

  08.04.2022r. – Zajęcia na ściance wspinaczkowej

  07.05.2022r. – Wycieczka Brno (Czechy) informacja wkrótce na stronie

  21.05.2022r. – Termy Chochołów + Zakopane  informacja wkrótce na stronie

  16-17.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Lodowy Szczyt (Słowacja)

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  pozostałe wyjazdy w trakcie opracowywania

  ZAPRASZAMY!!!

  KST „DIABLAK”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content