• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Mały – 24.04.2022r.


  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”. 24 kwietnia 2022r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej już wiosennej wycieczki prowadziła z Tarnawy Górnej, skąd niebieskim szlakiem grupa udała się do Schroniska PTTK Leskowiec. W schronisku oczywiście wszyscy mogli odpocząć i posilić się. Następnie już żółtym szlakiem wszyscy turyści weszli na Leskowiec (922m n.p.m.), by następnie tym samym szlakiem zejść do Targoszowa. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Małego. Całość trasy liczyła 12 km i 544 m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  07.05.2022 – BRNO

  13.05.2022 – zajęcia na ściance wspinaczkowej

  21.05.2022 – Termy Chochołów i Zakopane

  22.05.2022 – wycieczka rodzinna Beskid Żywiecki – Rysianka

  27.05.2022 – zajęcia na ściance wspinaczkowej info wkrótce na stronie

  29.05.2022 – “Dzień Dziecka” rejs kanałem gliwickim i palmiarnia

  11/12.06.2022- wschód słońca – Barania Góra (informacja wkrótce na stronie)

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem (informacja wkrótce na stronie)

  • pozostałe wycieczki w opracowaniu

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  24.04.2022 Tarnawa Górna – Schronisko PTTK Leskowiec
  Schronisko PTTK Leskowiec – Krzeszów Dolny
  BZ.03 10
  7

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content