• Relacja z wycieczki do Brna – 07.05.2022r.


  W sobotę 7 maja, Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował pierwszą po pandemiczną, zagraniczną wycieczkę krajoznawczą. Tym razem naszym celem była stolica Moraw i jednocześnie drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, czyli Brno. Na początku uczestnicy wycieczki mieli możliwość indywidualnego zwiedzania ekspozycji muzealnych górującej nad miastem Twierdzy Špilberk. Następnie po ponad dwóch godzinach spędzonych w dawnym zamku, udaliśmy się wraz z przewodnikiem Panem Bartoszem na spacer po Starym Mieście. Podczas owego, trwającego trzy godziny spaceru zostaliśmy zapoznani z historią miasta Brna, Moraw, Republiki Czeskiej, a także z sylwetkami ważnych dla obszaru wycieczki postaci – od świętych Cyryla i Metodego po twórcę współczesnej genetyki Gregora Mendela. Spośród obiektów wartych wspomnienia zwiedziliśmy m.in.: bazylikę mniejszą pw. Wniebowzięcia N.M.P., katedrę św. Piotra i Pawła, mury miejskie, Targ zielny, Stary Ratusz czy Plac Wolności. Po intensywnym czasie oprowadzania, grupa udała się na zasłużony odpoczynek podczas trwającego niemalże pięć godzin czasu wolnego. Ostatecznie, na półtora godziny przed północą, zadowolona grupa wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  21.05.2022 – Termy Chochołów i Zakopane

  22.05.2022 – wycieczka rodzinna Beskid Żywiecki – Rysianka

  27.05.2022 – zajęcia na ściance wspinaczkowej info wkrótce na stronie

  29.05.2022 – “Dzień Dziecka” rejs kanałem gliwickim i palmiarnia

  11/12.06.2022- wschód słońca – Barania Góra

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  4-5.08.2022 – Wiedeń

  6-17.08.2022 – Ararat – Turcja (info wkrótce na stronie)

  pozostałe wycieczki w opracowaniu.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content