• Relacja – Chochołowskie Termy i Zakopane – 21.05.2022r.


  Dokładnie taki był temat przewodni sobotniego wyjazdu (12.03.2022r.) zorganizowanego m.in. dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Tym razem za cel obrane zostały Chochołowskie Termy. Czterogodzinny relaks na basenach termalnych przyniósł uczestnikom duże odprężenie. Jednakże w trakcie wyjazdu przedstawione zostały podstawowe informacje o terenie, przez który przejeżdżaliśmy, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym. Jadąc z Chochołowa do Zakopanego grupa odwiedziła bacówkę, gdzie uczestnicy skorzystali z możliwości zakupu produktów regionalnych. Ostatnim elementem przed powrotem do Pszczyny był spacer do drewnianego Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem i na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Po bardzo szczegółowym przedstawieniu, zarówno aspektów sakralnych kościoła, jak i historii niektórych ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu, uczestnicy we własnym zakresie udali się na Krupówki, skąd wczesnym wieczorem odjechali do Pszczyny.

  Następny wyjazd na termy planowany jest na 21.05.2022r. informacja wkrótce na naszej stronie.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach o których informacje publikowane będą na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  27.05.2022 – zajęcia na ściance wspinaczkowej info wkrótce na stronie

  29.05.2022 – “Dzień Dziecka” rejs kanałem gliwickim i palmiarnia

  11/12.06.2022- wschód słońca – Barania Góra

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  4-5.08.2022 – Wiedeń

  6-17.08.2022 – Ararat – Turcja

  pozostałe wyjazdy w trakcie opracowywania

  ZAPRASZAMY!!!

  KST „DIABLAK”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content