• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Żywiecki – 22.05.2022r.


  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”. 22 maja 2022r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Złatnej Huty na Halę Lipowską 1324 m n.p.m. a następnie na Halę Rysianka 1322 m n.p.m. W schronisku na Halli Rysianka grupa spędziła sporo czasu by odpocząć, posilić się oraz nacieszyć widokami. Ostatecznie czarnym szlakiem turyści zeszli do Złatnej Huty. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Żywieckiego. Całość trasy liczyła 9,2 km i 561 m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  27.05.2022 – zajęcia na ściance wspinaczkowej info wkrótce na stronie

  29.05.2022 – “Dzień Dziecka” rejs kanałem gliwickim i palmiarnia

  11/12.06.2022- wschód słońca – Barania Góra

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  4-5.08.2022 – Wiedeń

  6-17.08.2022 – Ararat – Turcja

  • pozostałe wycieczki w opracowaniu

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  22.05.2022 Złatna Huta – Schronisko PTTK Hala Lipowska
  Schronisko PTTK Hala Lipowska – Schronisko PTTK Na Rysiance
  BZ.02 7
  1
  22.05.2022 Schronisko PTTK Na Rysiance – Złatna Huta
   
  BZ.02 6
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content