• Relacja z wycieczki do Gliwic – 29.05.2022r.


  W niedzielę 29 maja br. Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”, ze względu na zbliżający się Dzień Dziecka, zorganizował wycieczkę specjalnie dla dzieci i ich rodziców. Tym razem naszym celem były Gliwice – miasto położone na Górnym Śląsku w województwie śląskim. Wycieczka ta miała przybliżyć uczestnikom dziedzictwo przemysłowe naszego regionu i uświadomić, że śląskie miejscowości mają sporo do zaoferowania dla turystów. Najważniejszym elementem wycieczki był rejs Kanałem Gliwickim, w trakcie którego wszyscy zapoznani zostali z historią regionu, historią transportu rzecznego oraz walorami przyrodniczo-krajobrazowymi terenu. Po ponad godzinnym rejsie, grupa przejechała do znajdującej się w gliwickim parku miejskim im. Fryderyka Chopina Palmiarni Miejskiej, gdzie na powierzchni 2000 m2 rośnie ponad 5600 roślin egzotycznych, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Po zwiedzeniu Palmiarni wszyscy mogli jeszcze odpocząć w Parku Miejskim lub udać się na gliwicki rynek. Ostatnim etapem wycieczki były lody dla wszystkich uczestników, oczywiście z okazji Dnia Dziecka. Mimo dość intensywnej wycieczki, po południu niezmęczona i zadowolona grupa wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  11/12.06.2022- wschód słońca – Barania Góra

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  4-5.08.2022 – Wiedeń

  2-3.09.2022 – Bieszczady – wschód Słońca (info wkrótce na stronie)

  pozostałe wycieczki w opracowaniu.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content