• Relacja z wycieczki w Beskid Śląski “wschód słońca” – 11/12.06.2022r.


  Tym razem celem wycieczki, która rozpoczęła się 11 czerwca a zakończyła 12 czerwca br., nie było zrealizowanie konkretnej, wymagającej trasy a podziwianie wschodu słońca na Baranie Górze. W przeciwieństwie do wyjazdu z czerwca 2020 roku tym razem wycieczka się udała!!! Grupa wyjechała o 23:15 by na szczycie Baraniej Góry (1220 m n.p.m.) zameldować się na godzinę przed planowanym na 4:30 wschodem słońca. Oczywiście przejście z Wisły Czarnej Fojtula przysporzyło turystom dużo doznań, związanych z nocnym wędrowaniem po górach, przy świetle czołówek. Około godzinny zapas czasu na szczycie umożliwił turystom zregenerowanie sił a także na integrację grupy. Po zakończeniu podziwiania wschodu słońca grupa zeszła do zamkniętego jeszcze o godzinie 6 schroniska na Przysłopiu pod Baranią Górą. A następnie, po oczywiście dość długim odpoczynku przy schronisku, udała się do Wisły Czarne. W czasie całej wędrówki grupie towarzyszyła bardzo dobra pogoda oraz liczne panoramki na teren Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu liczącej 17 km trasy bardzo zadowolona grupa turystów, około południa bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

              30.06.2022r. – Zajęcie na ściance wspinaczkowej

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  6.08.2022 – Wiedeń (informacja wkrótce na stronie)

  7.08.2022 – Wycieczka rodzinna (informacja wkrótce na stronie)

  2-3.09.2022 – Wycieczka Wschód Słońca Połonina Caryńska + wejście na Tarnicę /Bieszczady/ (informacja wkrótce na stronie)

  5.09.2022 – Wycieczka  Rudy Raciborskie (informacja wkrótce na stronie)

  pozostałe wycieczki w opracowaniu.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  12.06.2022 Wisła, Czarne – Barania Góra
  Barania Góra – Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą
  BZ.01 12
  3
  12.06.2022 Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą – Wisła Czarne (skrzyżowanie)
   
  BZ.01 7
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content