• Relacja z wycieczki spływ Dunajcem – 26.06.2022r.


  26 czerwca2022 roku odbyła się zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka, której celem był udział uczestników w spływie Dunajcem i spacer Wąwozem Homole. Uczestnikami wycieczki byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz spora grupa osób spoza niego. Dzięki wczesnemu wyjazdowi (o godzinie 4:30 rano), uczestnicy mieli cały dzień na zapoznawanie się walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Pienin. W trakcie spływu flisacy przedstawili uczestnikom walory krajobrazowe, które można zobaczyć płynąc przełomem Dunacja ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Po ponad dwóch godzinach spędzonych na tratwach grupa dopłynęła do Szczawnicy, skąd przejechała do Jaworek by kontynuować realizację programu. Spacer Wąwozem Homole wzdłuż potoku Kamieniec pozwolił wszystkim na aktywny relaks, podziwianie formacji skalnych i cieszenie się słoneczną, przyjemna pogodą. Pomimo sporej ilości osób na szlaku każdy z turystów znalazł coś dla siebie i mógł odpocząć. Następnie grupa przejechała do Krościenku nad Dunajcem, gdzie wszyscy mieli możliwość skorzystania zarówno z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji, jak i innych atrakcji tego miasteczka. Późnym popołudniem grupa udała się w drogę powrotną do Pszczyny w czasie której grupa specjalnie zatrzymała się na Przełęczy Snozka by móc podejść i zobaczyć Organy – instalację autorstwa Władysława Hasiora wzniesioną w 1966 roku. Na przełęczy turyści mieli również możliwość zakupu serów owczych. Do Pszczyny grupa dotarła około godziny 21:00. Dzień, chociaż bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  30.06.2022r. – Zajęcie na ściance wspinaczkowej

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  6.08.2022 – Wiedeń

  7.08.2022 – Wycieczka rodzinna

  28.08.2022 –Wycieczka – Jura Krokowsko-Częstochowska (Ogrodzieniec, Birów) (informacja wkrótce na stronie)

  2-3.09.2022 – Wycieczka Wschód Słońca Połonina Caryńska + wejście na Tarnicę /Bieszczady/

  04.09.2022 – Wycieczka  Rudy Raciborskie

  pozostałe wycieczki w opracowaniu.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na naszej stronie.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content