• Relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej 28.07.2022r.


  28 lipca odbyły się kolejne w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego a także osoby dorosłe. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów i dorosłych już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

  Uczestnicy czwartkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady wspinania się i asekuracji oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia te były jak najbezpieczniejsze.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyłysię przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, o którym poinformujemy w najbliższym czasie poprzez stronę Klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  7.08.2022 –Wycieczka RODZINNA Beskid Żywiecki

  28.08.2022–Wycieczka – Jura Krakowsko-Częstochowska (Ogrodzieniec, Birów)

  2-3.09.2022– Wycieczka Wschód Słońca Połonina Caryńska + wejście na Tarnicę /Bieszczady/

  4.09.2022 –Wycieczka  Rudy Raciborskie

  pozostałe wyjazdy w trakcie opracowywania.

  POWRÓT
  Skip to content