• Relacja z wycieczki do Ogrodzieńca


  28 sierpnia 2022 roku odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK”, wycieczka. Tym razem jej charakter był typowo krajoznawczy a celem zamek Ogrodzieniec, ulokowany na terenie wsi Podzamcze. W trakcie wycieczki po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, zwanej również Jurą Krakowsko-Częstochowską, uczestnicy zwiedzili ruiny zamku Ogrodzieniec, wybudowanego w systemie Orlich Gniazd. Następnie grupa przeszła do zrekonstruowanego Grodu Królewskiego na Górze Birów. W czasie zwiedzania turyści mieli również sporo czasu by w scenerii zamku odpocząć i skorzystać z oferty lokalnych punktów gastronomicznych.  Po zakończonym zwiedzaniu i posileniu się turyści udali się do miejscowości Klucze, by zrealizować ostatni zaplanowany punkt wycieczki, czyli wizytę na największym w Polsce obszarze lotnych piasków, leżącym na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej, czyli Pustyni Błędowskiej. Dzień, chociaż długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i zadowolona grupa turystów, późnym popołudniem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została bogata historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach, do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  17.09.2022r. – Termy w Chochołowie + Zakopane

  25.09.2022r. – wycieczka Babia Góra (informacja wkrótce a stronie)

  09.10.2022r. – wycieczka Beskid Żywiecki –Hala Miziowa  (informacja wkrótce na stronie)

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  POWRÓT
  Skip to content