• Relacja z wycieczki w Bieszczady -wschód słońca – 2-3.09.2022r.


  Wschód słońca w Bieszczadach

  W dniach 2-3 września Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował i przeprowadził wycieczkę w Bieszczady. Głównym celem wycieczki było podziwianie wschodu słońca na Kruhlym Wierchu (1297 m n.p.m.) – głównym wierzchołku Połoniny Caryńskiej. Grupa po przyjeździe w Bieszczady rozpoczęła wędrówkę z Przełęczy Wyżniańskiej, skąd przeszła na Połoninę Caryńską. Niestety tym razem warunki pogodowe uniemożliwiły podziwianie wschodu słońca. Jednak zgodnie z planem grupa zeszła do Ustrzyk Górnych, skąd przez Szeroki Wierch dotarła do najwyższego szczytu Bieszczad – Tarnicy 1346m n.p.m.). Po zdobyciu Tarnicy turyści zeszli do Wołosatego, skąd udali się w drogę powrotną do Pszczyny. Całość trasy liczyła około 22 km i 1300m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Bieszczad.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content