• Relacja z wycieczki RODZINNEJ na Halę Miziową – 09.10.2022r.


  Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim

  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”, a jak jeszcze dopisze pogoda to wycieczka jest super udana. I właśnie 9 października 2022r., przy rewelacyjnej jesienne pogodzie, odbyła się kolejna w tym roku wycieczka, adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział, akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Sopotni Wielkiej przez Halę Górowa do Schroniska PTTK na Hali Miziowej (1330m n.p.m.) i dalej na Przełęcz Korbielowską. Oprócz wędrówki turyści mieli również sporo czasu na odpoczynek i relaks w Schronisku na Hali Miziowej i oczywiście na skorzystanie z schroniskowej gastronomii. Całość trasy liczyła 11 km i 690m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Wyjazd odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content