• Relacja z wycieczki w Pieniny – 22.10.2022r.


  22 października br. Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” umożliwił turystom odwiedzenie Pienin. Wycieczka odbyła się w jesiennej aurze i prawie bez deszczu. Grupa wyruszyła z Jaworek i przeszła najpierw malowniczym Wąwozem Homole, by stamtąd wspiąć się na Wysoką (1050m n.p.m.) – najwyższy szczyt Pienin. Następnie widokową granią Małych Pienin turyści przeszli aż do Szczawnicy, w której w wolnym czasie, indywidualnie skorzystali z oferty tamtejszej gastronomii. Całość trasy liczyła około 14 km i 770 m sumy przewyższeń. W czasie całej wędrówki grupie towarzyszyła dobra pogoda oraz liczne panoramki na najbliższe pasma górskie. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią, geologią oraz walorami turystycznymi Pienin. Tym razem wycieczka połączona była ze zwiedzaniem Szczawnicy, miasta uzdrowiskowego o bogatej historii sięgającej XIV/XV wieku. Zmęczeni, aczkolwiek zadowoleni turyści późnym wieczorem wrócili do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  11.11.2022 – wycieczka w Beskid Żywiecki

  12.11.2022 – Termy Chochołów + Zakopane

  18.11.2022 – ścianka wspinaczkowa

  20.11.2022 – wycieczka RODZINNA Beskid Śląski

  26.11.2022 – Jarmark Bożonarodzeniowy – Bratysława

  09.12.2022 – ścianka wspinaczkowa

  pozostałe wyjazdy w trakcie opracowywania 

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content