• Relacja z wycieczki w Beskid Żywiecki – 11.11.2022


  Jesiennie Beskidzie Żywieckim

  11 listopada 2022 roku odbyła się zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka, której celem było poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Beskidu Żywieckiego. Trasa tej wycieczki prowadziła z Koszarawy przez Lachów Groń (1045m n.p.m.), Czerniawę Suchą (1062m n.p.m.) na Przełęcz Klekociny(864m n.p.m.) i dalej przez Medralową (1169m n.p.m.) do Przyborowa.  Całość trasy liczyła 18 km i 970m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Wyjazd odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content