• Relacja z wycieczki na jarmark bożonarodzeniowy do Bratysławy – 26.11.2022r.


  W sobotę 26 listopada, po trzy letniej pauzie pandemicznej od ostatniej zagranicznej wycieczki na jarmark adwentowo-bożonarodzeniowy, nasi klubowicze mieli okazję odwiedzić stolicę Słowacji. Zwiedzanie Bratysławy rozpoczęliśmy od Zamku Devín, następnie udaliśmy się pod pałac prezydencki, by stamtąd spacerować przez kilka godzin po starym mieście. Nasze zwiedzanie umilał nam Pan Bartosz, przewodnik miejski pochodzący i mieszkający na co dzień w Bratysławie. Po czterech i pół godziny intensywnego zwiedzania, część turystów udała się do muzeum Ratusza Staromiejskiego, pozostali zaś od razu wybrali relaks w świątecznej atmosferze jarmarków adwentowo-bożonarodzeniowych. Po ponad pięciu godzinach wolnego, zadowolona grupa udała się do autokaru, by dotrzeć do Pszczyny tuż przed 1 w nocy.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  POWRÓT
  Skip to content