• Wycieczka w Beskid Śląski – “wschód słońca Skrzyczne” – 07.05.2023r.


  Serdecznie zapraszamy do udziału w nocnej wycieczce w Beskid Śląski. Tym razem, podczas nocnego przejścia chcemy zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i podziwiać zjawisko wschodu Słońca z eksponowanego wierzchołka Skrzycznego. Podczas przejścia zapoznamy się z zasadami bezpiecznego poruszania po górach nocą, z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Beskidu Śląskiego. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, trasa zostanie zmieniona tak by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa lub w razie niesprzyjających prognoz pogody przed wyjazdem, wycieczka zostanie przeniesiona na inny termin, a wpłacone środki zostaną zwrócone. Wymagane posiadanie latarki – najlepiej tzw. “czołówki”.

  Trasa: Ostre – Skrzyczne -Malinowska Skała – Ostre

  Długość trasy: 15,7 km; suma przewyższeń: 805 m; czas przejścia (liczony bez odpoczynków): 5h 15min (może się wydłużyć)

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 25 turystów

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Uczniowie 15+ (tylko pod opieką osoby dorosłej)
  • Dorośli turyści o bardzo dobrym stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie turystyki
  • Uczestnik powinien posiadać stosowne wyposażenie (buty, ubiór, plecak) umożliwiające uprawianie turystyki górskiej.

  Termin: 07.05.2023 r.(niedziela)

  Prosimy o wpłatę:

  • 37,00 zł/os – DOTYCZY TYLKO MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO I GMINY PSZCZYNA pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

  • 44,00 zł/os DOTYCZY MIESZKAŃCÓW NIE MIESZKAJĄCYCH NA TERENIE POWIATU PSZCZYŃSKIEGO pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: transport; opiekę przewodnicką; ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie, osoby zgłaszające się później nie będą ubezpieczone. Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście może ubezpieczyć się indywidualnie.).
  • Zbiórka i wyjazd 07.05.2023 godz. 0000 parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie (prosimy o punktualność)
  • Powrót do Pszczyny 07.05.2023 około 1000-1200
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 04.05.2023 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Trasa: Lipowa, Ostre – Lipowa, Ostre | mapa-turystyczna.pl

  POWRÓT
  Skip to content