• 04.06.2023r. z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na wielką podziemną przygodę do Sztolni „Królowa Luiza”.


  Ta niesamowita przygoda, ukryta jest pod ulicami śląskiego, 170-tysięcznego miasta, w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach górniczych.

  Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami.

  To najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!  

  W trakcie przepływu łodziami spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka.
  Podziemna przygoda to również podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody i panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. 

  A po wyjściu z podziemnych labiryntów można bezpłatnie udać się do Parku 12C, w którym dzieci i młodzież poznają zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, energią w przyrodzie i ukryją się w wielkim, naziemnym labiryncie.

  Tuż obok Parku 12C przy współpracy z Fundacją Techniki Wojskowej – Mała Armia “Grupa Śląsk” powstał Park Techniki Wojskowej, w którym można podziwiać interesujące eksponaty wojskowe. Wśród nich znajdą się pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, wyrzutnie rakiet, a nawet czołgi T-34 i T-72, wykorzystywane w Wojsku Polskim w XX wieku (cena biletu – 15 zł. normalny, 10 zł. – ulgowy /płatne we własnym zakresie/).

  Przed zejściem do wnętrz Sztolni „Królowa Luiza” lub bezpośrednio po wyjściu można nieodpłatnie zwiedzić budynek dawnej Łaźni Łańcuszkowej (Strefa Carnall).

  Od września 2020r. jeden z budynków strefy kryje prawdziwą perełkę techniki – czynną, zabytkową maszynę parową z 1915 roku. Jest ona jedną z niewielu na świecie wciąż działających pod parą.


  Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!!!
  Wycieczka odbędzie się przy minimum 28 osobach.

  Adresaci wycieczki:

  1. dzieci/osoby niepełnoletnie tylko z pełnoletnim opiekunem/rodzicem
  2. osoby dorosłe

  Termin: 04.06.2023 r. (niedziela)

  Informacje dodatkowe:

  • Czas zwiedzania: strefa podziemna do 2 godz., strefa naziemna do 30 minut;
  • Długość trasy: około 2 km (ok. 1.100 m. spływu wodnego oraz ok. 900 m. przejścia pieszego);
  • Ograniczenie wiekowe: ukończone 6 lat;
  • Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni  i pory roku 14-16 stopni Celsjusza;
  • Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka, polar, bluza) i obuwie pełne z płaską podeszwą;
  • Uczestnicy wycieczki zostaną podzieleni na grupy maksymalnie 18-osobowe;
  • Grupy oczekujące przed wejściem lub bezpośrednio po wyjściu mogą nieodpłatnie zwiedzić Strefę Carnall (j.w.) lub skorzystać z usług gastronomii;

  KOSZTY:

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 81,00 zł/os – dotyczy TYLKO: rodzice z dziećmi, emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia mieszkający na terenie Powiatu Pszczyńskiego pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wcześniejszej rezerwacji zaliczka nie jest zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • 94,00 zł/os – dotyczy TYLKO: pozostałe osoby dorosłe mieszkające na terenie Powiatu Pszczyńskiego, pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wcześniejszej rezerwacji zaliczka nie jest zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • 95,00 zł/os – dotyczy TYLKO: rodzice z dziećmi, emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia NIE mieszkający na terenie Powiatu Pszczyńskiego pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wcześniejszej rezerwacji zaliczka nie jest zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • 108,00 zł/os – dotyczy TYLKO: pozostałe osoby dorosłe NIE mieszkające na terenie Powiatu Pszczyńskiego, pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wcześniejszej rezerwacji zaliczka nie jest zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/organizatora, obsługę przewodnicką, wstęp do Sztolni “Królowa Luiza”. Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście musi ubezpieczyć się indywidualnie.). Koszt wyjazdu nie obejmuje ewentualnych innych wstępów niż do Sztolni “Królowa Luiza”
  • Zbiórka i wyjazd 04.06.2023 godz. 730 parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie (prosimy o punktualność)
  • Powrót do Pszczyny 04.06.2023 około 1600-1700
  • ilość miejsc: do 48 decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 25.05.2023 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!! Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  POWRÓT
  Skip to content