• Wielka kosmiczna przygoda – Planetarium – 08.10.2023r.


  Zapraszamy dorosłych i dzieci na wielką kosmiczną przygodę do Śląskiego Parku Nauki – PLANETARIUM w Chorzowie w dniu 8 października 2023 r.

  Tym razem mamy możliwość skorzystania z następujących interesujących atrakcji:

  1. EKSPOZYCJA GEOFIZYKA
   To interaktywna ekspozycja, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i
   meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach można przeżyć symulowane trzęsienie ziemi,
   zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być
   świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór
   zwiedzający przenoszą się na chwilę w różne strefy klimatyczne, a stanowisko z niemal
   dwumetrowej średnicy ekranem kulistym pozwala na sprawdzenie jak z kosmosu wygląda
   Ziemia i inne planety Układu Słonecznego. Na zwiedzających czeka oprócz tego cała masa
   innych atrakcji…
   Czas zwiedzania wystawy wynosi około 2 godzin w grupach 10-osobowych z przewodnikiem

  2. SEANS SŁOŃCE – NASZA DZIENNA GWIAZDA
   Słońce to gwiazda, od której dzieli nas zaledwie około 8 minut świetlnych. Jest świadkiem wszystkiego co wydarzyło się na naszej planecie. Zawdzięczamy mu życie i niemal całą energię jaką dysponuje nasza cywilizacja. Słońce napędza także wiatr i kształtuje pogodę. W tym seansie możemy zbliżyć się do Słońca i lepiej je poznać – przekonać się jak bardzo jesteśmy zależni od termojądrowych procesów, do których dochodzi wewnątrz naszej gwiazdy. Dowiadujemy się czym są plamy słoneczne i jak bardzo zmieni się nasza gwiazda za cztery i pół miliarda lat, gdy osiągnie kres swojego życia.
   Czas trwania pokazu około 45 minut.

  Jeżeli będzie taka możliwość to poza programem wycieczki zainteresowani będą mogli zakupić bilet do symulatora lotów lub na wieżę widokową. Bilety na symulatory lotu w kosmos lub na wieżę widokową na dany dzień są do nabycia wyłącznie w kasach Planetarium. Ze względów bezpieczeństwa dla korzystających z tych propozycji istnieją ograniczenia zawarte w regulaminach, na przykład
  wzrost powyżej 140 cm.

  Adresaci wycieczki:

  1. osoby niepełnoletnie od 10 roku życia tylko z pełnoletnim opiekunem/rodzicem
  2. osoby dorosłe

  Termin: 08.10.2023 r. (niedziela)

  Informacje dodatkowe:

  KOSZTY:

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 84,00 zł/os – pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/organizatora, wstępy na wskazane 2 atrakcje. Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście musi ubezpieczyć się indywidualnie.). Koszt wyjazdu nie obejmuje ewentualnych innych wstępów czy atrakcji.
  • Miejsca odbioru 08.10.2023 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 830 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie
  • Powrót do Pszczyny 08.10.2023 około 1700-1800
  • ilość miejsc: do 50 decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 05.10.2023 r.!!! (lub do wyczerpania miejsc)
  • Pobierz zgodę rodziców

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.WAŻNE!!! Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  POWRÓT
  Skip to content