• Relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej 15.09.2023r.


  Zajęcia na ściance wspinaczkowej.

  15 września odbyły się kolejne w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane w ramach działalności Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego a także dorośli mieszkańcy powiatu. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

  Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach, o których informacje publikowane będą na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  30.09.2023r. – Wycieczka Praga

  06.10.2023r. – Zajęcia na ściance wspinaczkowej informacja wkrótce na stronie

  08.10.2023r. – Wycieczka Rodzinna do Planetarium

  14.10.2023r. – Wycieczka w Tatry – GIEWONT

  20.10.2023r. – Zajęcia na ściance wspinaczkowej informacja wkrótce na stronie

  22.10.2023r. – Wycieczka Rodzinna w Beskid Śląski informacja wkrótce na stronie

  28.10.2023r. – Wycieczka – Czechy – Sky Bridge

  18.11.2023r. – Termy Chochołów + Zakopane  informacja wkrótce na stronie

  W trakcie opracowywania:

  – wycieczki: Jarmarki Bożonarodzeniowe – Wiedeń, Drezno, Nikiszowiec

  – zajęcia ze strzelectwa sportowego: 4 spotkania październik/listopad      

  POWRÓT
  Skip to content