• ODWOŁANA :( !!! 25.05.2024 – Dzień Matki z Diablakiem wycieczka: Góra Św. Anny ODWOŁANA :( !!!


  Zapraszamy dorosłych i dzieci do wzięcia udziału w wycieczce na Górę Świętej Anny. Góra Świętej Anny to miejsce nasycone wydarzeniami historycznymi. Park położony na 5 hektarach powierzchni zachwyca zwiedzających swą różnorodnością. Znajdziecie tam amfiteatr, sanktuarium, cudowną grotę oraz letni tor saneczkowy dla najmłodszych turystów. Góra Św. Anny to nie lada gratka dla wielbicieli geologii. Znajduje się tu jeden z trzech parków genealogicznych w Polsce. Dzięki zmianom, które miały miejsce na przestrzeni wieków, dziś możemy podziwiać tu imponujące uskoki i formy krasowe. Byliście już kiedyś na dnie wulkanu? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce! Ścieżka edukacyjna zaprowadzi was na samo dno znajdującego się na górze Św. Anny wulkanu. Na samym szczycie góry Św. Anny znajduje się piękna bazylika i sanktuarium. z relikwiami św. Anny Samotrzeciej z XV wieku. Góra Świętej Anny to także Rajski Plac, na którym stoi 15 konfesjonałów wykonanych sto lat temu. Piękna grota stworzona na podobieństwo tej z Lourdes nadal zachwyca turystów swoim kształtem. Na terenie parku jest ponad 30 wolno stojących kaplic kalwaryjnych. Z pewnością warto je wszystkie zobaczyć. W 1983 roku nieszpory w tym miejscu odprawił papież Jan Paweł II. Jak sami widzicie, góra Świętej Anny to nie tylko historia. To miejsce szczególne również na religijnej mapie Polski. W programie wycieczki przewidujemy:

  • przejście trasą kalwaryjską o charakterze górskim – około 1 godziny,
  • zwiedzanie Bazyliki i Groty Lurdzkiej,
  • możliwość wzięcia udziału we mszy św, dla zainteresowanych,
  • zwiedzanie Amfiteatru skalnego i Pomnika Czynu Powstańczego,
  • możliwość zwiedzenia Muzeum Czynu Powstańczego dla zainteresowanych,
  • spacer po rezerwacie przyrody „Góra Św. Anny” dla zainteresowanych.

  Dla młodzieży (16+) z Gminy Pszczyna (pierwsze 10 osób) wyjazd objęty jest dofinansowaniem w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.


  Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!!!
  Wycieczka odbędzie się przy minimum 30 osobach.

  Zaproś znajomych – roześlij link – https://bit.ly/42IcMIl

  Adresaci wycieczki:

  1. dzieci/osoby niepełnoletnie tylko z pełnoletnim opiekunem/rodzicem
  2. osoby dorosłe

  Termin: 25.05.2024 r. (sobota)

  KOSZTY:

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać na etapie rejestracji, niedokonanie wpłaty NIE jest równoznaczne z rezygnacją, chcąc zrezygnować należy wypełnić stosowny formularz):

  • 78,00 zł/os
  • 28,00 zł/os młodzież z Gminy Pszczyna tylko pierwsze 10 osób

   pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wyjazdów gdzie była zaliczka nie jest ona zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

  Potwierdzenie rejestracji przesłane zostanie na podany podczas rejestracji adres email lub smsem. Jeżeli w przesłanym potwierdzeniu będzie informacja o płatności a została ona dokonana – prosimy o zignorowanie tego fragmentu.

  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/organizatora/obsługę przewodnicką (w zależności od potrzeb). Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście musi ubezpieczyć się indywidualnie.).
  • Miejsca odbioru wyjeżdżających (25.05.2024):

   – 700 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 705 Radostowice przystanek przy skrzyżowaniu ulic: Pszczyńska-Porębska-Dworcowa zobacz miejsce
   – 710 Suszec parking przy GOK zobacz miejsce
   – 720 Żory przystanek ul Pszczyńska przy Galerii Wiślanka (za rondem) zobacz miejsce
  • Powrót do Pszczyny 25.05.2024 około 1700-1900
  • ilość miejsc: do 50 decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 18.05.2024 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  Zaproś znajomych – roześlij link – https://bit.ly/3wwocD9

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!! Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  POWRÓT
  Skip to content