• Wycieczka – Jeseniki – Pradziad i Vysoka hole (Czechy) 09.03.2024


  Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę górską w Czechach i drugą w Sudetach. Tym razem chcemy odwiedzić pasmo Wysokiego Jesionika (Hrubý Jeseník) w Sudetach Wschodnich zdobywając Masyw Pradziada, czyli najwyższego szczytu tegoż pasma. Wycieczkę rozpoczniemy na przełęczy (Sedlo Videlský kriz), z której wyruszymy na Pradziada (1491 m n.p.m.), a następnie przez Wysoką (1465 m n.p.m.) zejdziemy do miejscowości Karlova Studanka, skąd odbierze nas autokar. Na trasie przejścia lub po zejściu z trasy górskiej przewidujemy dłuższą przerwę na posiłek w lokalnych punktach gastronomicznych. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych. Konieczne posiadanie podstawowego wyposażenia niezbędnego do uprawiania zimowej turystyki górskiej (m.in. kije trekkingowe, stuptuty, raczki), oprócz wyposażenia i ubioru typowego dla warunków letnich. Zalecane posiadanie karty EKUZ oraz gotówki w koronach czeskich. Konieczny ważny dowód osobisty (tradycyjny – nie w aplikacji mObywatel) lub paszport. zerknij do klubowej wypożyczalni

  Trasa: Sedlo Videlský kriz – Pradziad – Wysoka – Karlova Studanka,.

  Długość trasy: ok. 19 km. Suma przewyższeń: 800 m. Czas przejścia (w warunkach letnich bez odpoczynków): 6 h .

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 30 turystów

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Dorośli turyści o dobrym stanie zdrowia
  • młodzież z rodzicem

  Termin: 09.03.2024 r.(sobota)

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 115,00 zł/os pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/przewodnika;
  • Miejsca odbioru 09.03.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 500 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 520 Pawłowice – Dworzec Autobusowy ulica Zjednoczenia
   – 535 Jastrzębie-Zdrój – Dworzec Autobusowy ulica Północna/Sybiraków

  • Powrót do Pszczyny 09.03.2024 około 1900-2000
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 06.03.2024 r.!!!

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę oraz punktację GOT: https://mapa-turystyczna.pl/route/3f8vq

  POWRÓT
  Skip to content