• Trzy Korony – Pieniny 25.02.2024


  Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę górską w Pieniny. Tym razem chcemy zdobyć najbardziej charakterystyczny masyw Pienin Właściwych, tj. Trzy Korony z jej najwyższym szczytem Okrąglicą (982 m n.p.m.), a następnie przejść się granią w kierunku Czorsztynu, jednocześnie zapoznając się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Pienińskiego Parku Narodowego. Na trasie przejścia pieszego nie ma schronisk, stąd w potrzebny prowiant i ciepłe napoje w termosie, w ilościach dostosowanych do indywidualnych potrzeb w warunkach zimowych należy zaopatrzyć się przed wycieczką. Po zakończeniu trasy pieszej w górach, przewidujemy dłuższą przerwę na posiłek we własnym zakresie w Czorsztynie lub przydrożnej gastronomii (w zależności od aktualnych warunków drogowych). Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych. Konieczne posiadanie podstawowego wyposażenia niezbędnego do uprawiania zimowej turystyki górskiej (m.in. kije trekkingowe, stuptuty, raczki), oprócz wyposażenia i ubioru typowego dla warunków zimowych. zerknij do klubowej wypożyczalni

  Trasa: Sromowce Niżne – Schronisko PTTK “Trzy Korony” – Polana Kosarzyska – Trzy Korony – Przełęcz Szopka – Czorsztyn.

  Długość trasy: ok. 12 km. Suma przewyższeń: 770 m. Czas przejścia (w warunkach letnich bez odpoczynków): 4 h 10 min.

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 30 turystów

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Dorośli turyści o dobrym stanie zdrowia
  • młodzież z rodzicem

  Termin: 25.02.2024 r.(niedziela)

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 115,00 zł/os pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/przewodnika;
  • Miejsca odbioru 25.02.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 430 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 435 Ćwiklice “Biedronka” – zobacz miejsce
   – 440 Miedźna “Skrzyżowanie” zobacz miejsce
   – 445 Góra “przed mostem” zobacz miejsce
   – 450 Jawiszowice “Lidl” zobacz miejsce
  • Powrót do Pszczyny 25.02.2024 około 1800-2100
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 22.02.2024 r.!!!

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę oraz punktację GOT: https://mapa-turystyczna.pl/route/3f88v

  POWRÓT
  Skip to content