• 25.05.2024r. z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na wielką podziemną przygodę do Sztolni „Królowa Luiza”.


  Wyjazd organizowany jest przez Zarząd Osiedla Powstańców Śląskich we współpracy z naszym Klubem.
  Wycieczka przeznaczona jest dla dużych i małych mieszkańców “Poligonu” – dofinansowanie udziału

  W wycieczce mogą wziąć udział również osoby nie mieszkające na Osiedlu Powstańców Śląskich (Poligon)

  Ta niesamowita przygoda, ukryta jest pod ulicami śląskiego, 170-tysięcznego miasta, w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach górniczych.

  Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami.

  To najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!  

  W trakcie przepływu łodziami spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka.
  Podziemna przygoda to również podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody i panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. 

  A po wyjściu z podziemnych labiryntów można bezpłatnie udać się do Parku 12C, w którym dzieci i młodzież poznają zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, energią w przyrodzie i ukryją się w wielkim, naziemnym labiryncie.

  Tuż obok Parku 12C przy współpracy z Fundacją Techniki Wojskowej – Mała Armia “Grupa Śląsk” powstał Park Techniki Wojskowej, w którym można podziwiać interesujące eksponaty wojskowe. Wśród nich znajdą się pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, wyrzutnie rakiet, a nawet czołgi T-34 i T-72, wykorzystywane w Wojsku Polskim w XX wieku (cena biletu – 15 zł. normalny, 10 zł. – ulgowy /płatne we własnym zakresie o ile starczy czasu/).

  Przed zejściem do wnętrz Sztolni „Królowa Luiza” lub bezpośrednio po wyjściu można nieodpłatnie zwiedzić budynek dawnej Łaźni Łańcuszkowej (Strefa Carnall).

  Od września 2020r. jeden z budynków strefy kryje prawdziwą perełkę techniki – czynną, zabytkową maszynę parową z 1915 roku. Jest ona jedną z niewielu na świecie wciąż działających pod parą.


  Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!!!
  Wycieczka odbędzie się przy minimum 40 osobach.

  Adresaci wycieczki:

  1. dzieci/osoby niepełnoletnie tylko z pełnoletnim opiekunem/rodzicem
  2. osoby dorosłe

  Termin: 25.05.2024 r. (sobota)

  Informacje dodatkowe:

  • Czas zwiedzania: strefa podziemna do 2 godz., strefa naziemna do 30 minut;
  • Długość trasy: około 2 km (ok. 1.100 m. spływu wodnego oraz ok. 900 m. przejścia pieszego);
  • Ograniczenie wiekowe: ukończone 6 lat;
  • Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni  i pory roku 14-16 stopni Celsjusza;
  • Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka, polar, bluza) i obuwie pełne z płaską podeszwą;
  • Uczestnicy wycieczki zostaną podzieleni na grupy maksymalnie 18-osobowe;
  • Grupy oczekujące przed wejściem lub bezpośrednio po wyjściu mogą nieodpłatnie zwiedzić Strefę Carnall (j.w.) lub skorzystać z usług gastronomii;

  KOSZTY:

  Prosimy o wpłatę
  wpłaty należy dokonać na etapie rejestracji udziału, nr. konta Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001, w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki/zajęć/wyjazdu”
  – w przypadku braku miejsc, odwołania wyjazdu wpłata zostanie zwrócona,
  – rejestracja udziału i NIE dokonanie wpłaty NIE jest równoznaczne z rezygnacją (rezygnacji dokuje się na określonych zasadach poprzez stosowny formularz)
  – w przypadku otrzymania sms z informacją o koniecznością dokonania opłata, a opłata była już zrealizowana prosimy o jego zignorowanie
  – w przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu, w przypadku wyjazdów gdzie była zaliczka nie jest ona zwracana. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.

  • 27,00 zł/os – dotyczy TYLKO: rodzice z dziećmi, emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia mieszkający na terenie OSIEDLA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
  • 40,00 zł/os – dotyczy TYLKO: pozostałe osoby dorosłe mieszkające na terenie OSIEDLA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH,


  • 105,00 zł/os – dotyczy TYLKO: rodzice z dziećmi, emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia NIE mieszkający na terenie OSIEDLA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
  • 120,00 zł/os – dotyczy TYLKO: pozostałe osoby dorosłe NIE mieszkające na terenie OSIEDLA POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH,

  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/organizatora, obsługę przewodnicką, wstęp do Sztolni “Królowa Luiza”. Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście musi ubezpieczyć się indywidualnie.). Koszt wyjazdu nie obejmuje ewentualnych innych wstępów niż do Sztolni “Królowa Luiza”
  • Zbiórka i wyjazd 25.05.2024 godz. 800 ul. Mielęckiego 13 w Pszczynie – centrum Poligonu przy Blaszoku (prosimy o punktualność)
  • Powrót do Pszczyny 25.05.2024 około 1600-1800
  • ilość miejsc: do 48 decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 20.05.2024 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  Zaproś znajomych – roześlij link – https://bit.ly/3wjlroL

  WAŻNE!!! PRZY ZAPISACH PROSZĘ WYBRAĆ 23.05.2024 wybranie 25.05.2024 spowoduje wpisanie na wycieczkę na Górę Św. Anny

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!! Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  POWRÓT
  Skip to content