• Relacja wycieczka górska Gorce – Turbacz 19.05.2024r.


  Wiosna w pełni. Już najwyższy czas, aby ruszyć w góry. Tym razem , tj w dniu 19.05.2024, nasz Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” wyruszył na wędrówkę w malownicze pasmo Gorców. Początek trasy i zarazem zakończenie było w miejscowości Obidowa. Gąszcze leśne przeplatane pięknymi widokowo halami pasterskimi, wspaniałe panoramy lśniących w słońcu, ośnieżonych szczytów tatrzańskich, głębokich dolin otaczających Gorce, bogactwo barw, zapachów, kolorów, po prostu oszałamiająco.

  Trasa naszej wycieczki wiodła przez Stare Wierchy – Turbacz – Bukowinę Miejską. Zatrzymaliśmy się na odpoczynek w schronisku PTTK Turbacz im.W.Orkana. Uczestnicy dowiedzieli się o topografii terenu, o ciekawej historii tego rejonu, tej odległej i tej bliższej, m.in. o silnie działającej tu partyzantce w okresie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Usłyszeli również informacje o gospodarce pasterskiej, o trudnym życiu mieszkańców, o piewcy i zarazem „dumacu” z Gorców (Władysławie Orkanie).

  Nagła zmiana pogody nie przyczyniła się do pogorszenia nastrojów i grupa dzielnie, sprawnie i dosyć szybko pokonała resztę trasy. W imieniu organizatorów Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, gratulujemy odwagi. Zapraszamy na nasze dalsze imprezy.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  POWRÓT
  Skip to content