• Wycieczka górska w Tatry Bialskie (Słowacja) 21.09.2024


  Serdecznie zapraszamy na pierwszą klubową wycieczkę w Tatry Bialskie! Obszar tej części Tatr to rzadziej uczęszczany teren ze względu na całkowitą niedostępność turystyczną najwyższych szczytów tegoż pasma górskiego, co czyni go bardziej dziewiczym i wciąż naturalnie atrakcyjnym. Bliskość monumentalnych szczytów Tatr Wysokich z Łomnickim Szczytem na czele oraz majestatyczne szczyty Tatr Bialskich: Hawrania, Murania i Płaczliwej Skały okalające trasę naszego przejścia będą (przy dobrych warunkach pogodowych) stanowić doskonałą okazję do zapoznania się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi wschodniej części łańcucha tatrzańskiego. Wyruszymy z Tatrzańskiej Jaworzyny by Doliną Jaworową wejść na Kopské sedlo (przełęcz 1750 m n.p.m.), a następnie przebić się przez główną grań Tatr Bialskich w obniżeniu przełęczy Široké sedlo, z której zejdziemy do miejscowości Zdziary. Podczas przejścia nie ma schronisk, stąd w potrzebne zapasy napojów i posiłków należy zaopatrzyć się we własnym zakresie przed wycieczką. W drodze powrotnej przewidujemy pauzę w przydrożnej szybkiej gastronomi na indywidualny posiłek. Obowiązkowe posiadanie dokumentów umożliwiających legalne przekroczenie granic Polski (dowód osobisty/paszport/paszport tymczasowy – NIE aplikacja mObywatel). Zaleca się posiadanie karty EKUZ (można wyrobić online) i niewielkie kieszonkowe w gotówce w walucie euro (oprócz PLN).

  Trasa przejścia górskiego: Tatrzańska Jaworzyna – przełęcz Kopské sedlo – przełęcz Široké sedlo – Zdziar.

  Długość trasy: 17 km. Suma przewyższeń: ok. 1000 m. Czas przejścia (w warunkach letnich, bez odpoczynków): ok. 7 h 40 min.

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 35 turystów

  Dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego (pierwsze 20 osób) zajęcia objęte są dofinansowaniem w ramach realizacji zadania publicznego “Tworzenie możliwości mieszkańcom powiatu spędzenia wolnego czasu poprzez uprawianie turystyki w formie wycieczek turystycznych.” nr umowy: PR.032.80.2024

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!! można opublikować na swoim FB, rozesłać link do wydarzenia: https://bit.ly/45u4ci2

  Adresaci wyjazdu:

  • młodzież 16+ z rodzicem
  • osoby dorosłe

  Termin: 21.09.2024 r.(sobota)

  Prosimy o wpłatę
  wpłaty należy dokonać na etapie rejestracji udziału, nr. konta Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001, w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki/zajęć/wyjazdu”
  – w przypadku braku miejsc, odwołania wyjazdu wpłata zostanie zwrócona,
  – rejestracja udziału i NIE dokonanie wpłaty NIE jest równoznaczne z rezygnacją (rezygnacji dokuje się na określonych zasadach poprzez stosowny formularz)
  – w przypadku otrzymania sms z informacją o koniecznością dokonania opłata, a opłata była już zrealizowana prosimy o jego zignorowanie
  – bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego zajęcia.

  • 114,00 zł/os – MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO – PIERWSZE 20 OSÓB W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu.

  • 164,00 zł/os – POZOSTALI CHĘTNI. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/przewodnika,
  • Miejsca odbioru 21.09.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):

   – 500 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 505 Ćwiklice “Biedronka” – zobacz miejsce
   – 515 Miedźna “Skrzyżowanie” zobacz miejsce
   – 520 Góra “przed mostem” zobacz miejsce

  • Powrót do Pszczyny 21.09.2024 około 2000-2300
  • ilość miejsc: do 40 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 18.09.2024 r.!!!

  WAŻNE!!! PRZY ZAPISACH PROSZĘ WYBRAĆ 18.09.2024 wybranie 21.09.2024 spowoduje wpisanie na na wycieczkę do Zabrza –> a nie o to chodzi 🙂

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę oraz punktację GOT: mapa

  POWRÓT
  Skip to content