• Wycieczka rodzinna górsko-krajoznawcza w Beskid Śląski 14.07.2024


  Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę górską dla rodzin z dziećmi. Tym razem chcemy udać się w Beskid Śląski na Kiczory (990 m n.p.m.) oraz do Koniakowa na małe zwiedzanie. Najpierw wyruszymy z Przełęczy Kubalonki na Kiczory, następnie zejdziemy do Istebnej skąd odbierze nas autokar. Kolejno po niedzielnym spacerze w górach przejedziemy na zwiedzanie do Centrum Koronki Koniakowskiej oraz podejdziemy skosztować specjałów znajdujących się w leżącym nieopodal Centrum Produktu Regionalnego (w opinii autora wycieczki: najlepsze oscypki w Polsce). Zajrzymy też do Chaty na Szańcach gdzie w humorystyczny sposób dowiemy się gdzie jest początek i koniec świata. Po głównej części programu zawitamy do Węgierskiej Górki gdzie zjemy kiełbaskę z ogniska, po czym udamy się w drogę powrotną do domu. Uwaga – na trasie w górach nie ma schronisk, ani innych punktów gastronomicznych. Obligatoryjna opłata u pilota-przewodnika w autokarze: 5 zł/os.

  Trasa przejścia górskiego: Przełęcz Kubalonka – Przełęcz Łączęcko – Kiczory – Istebna.

  Długość trasy: 12 km. Suma przewyższeń: 390 m. Czas przejścia (bez odpoczynków): 3 h i 40 min.

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 35 turystów

  Dla dzieci i młodzieży z Gminy Pszczyna (pierwsze 20 osób) zajęcia objęte są dofinansowaniem w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. nr umowy: ZP.CRU-000109/24

  Dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego (pierwsze 20 osób) zajęcia objęte są dofinansowaniem w ramach realizacji zadania publicznego “Tworzenie możliwości mieszkańcom powiatu spędzenia wolnego czasu poprzez uprawianie turystyki w formie wycieczek turystycznych.” nr umowy: PR.032.80.2024

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!! można opublikować na swoim FB, rozesłać link do wydarzenia:

  Adresaci wyjazdu: https://bit.ly/4b26t54

  • Rodziny z dziećmi
  • młodzież z rodzicem
  • osoby dorosłe

  Termin: 14.07.2024 r.(niedziela)

  Prosimy o wpłatę
  wpłaty należy dokonać na etapie rejestracji udziału, nr. konta Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001, w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki/zajęć/wyjazdu”
  – w przypadku braku miejsc, odwołania wyjazdu wpłata zostanie zwrócona,
  – rejestracja udziału i NIE dokonanie wpłaty NIE jest równoznaczne z rezygnacją (rezygnacji dokuje się na określonych zasadach poprzez stosowny formularz)
  – w przypadku otrzymania sms z informacją o koniecznością dokonania opłata, a opłata była już zrealizowana prosimy o jego zignorowanie
  – bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego zajęcia.

  • 67,00 zł/os – DZIECI I MŁODZIEŻ Z GMINY PSZCZYNA – PIERWSZE 20 OSÓB W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu.
  • 81,00 zł/os – MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO – PIERWSZE 20 OSÓB W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu.

  • 125,00 zł/os – POZOSTALI CHĘTNI. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/przewodnika, wstępy do zwiedzanych obiektów, wyżywienie ogniskowe;
  • Miejsca odbioru 14.07.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 700 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 705 Goczałkowice-Zdrój – przystanek przy S1/E75 (światła skrzyżowanie z ul. Główna) zobacz miejsce
   – 715 Czechowice-Dziedzice – Stara Kablownia zobacz miejsce
  • Powrót do Pszczyny 14.07.2024 około 1800-1900
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 08.07.2024 r.!!!

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę oraz punktację GOT: mapa

  POWRÓT
  Skip to content