• Relacja – wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski – 11.07.2021r.


  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie, ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”. 11 lipca 2021r. odbyła się kolejna w tym roku wycieczka z tego cyklu i w ciepłej, słonecznej pogodzie grupa turystów, w której bardzo dużo było dzieci, wyruszyła z Przełęczy Kubalonka (761m n.p.m.) by zrealizować zaplanowaną trasę. Trasę, która wiodła przez Szarculę (803m n.pm.), Beskidek (796m n.p.m.), Karolówkę (931m n.p.m.) by ostatecznie zejść do Kamesznicy. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Śląskiego. Całość trasy liczyła 13 km i 400 m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Dodatkowym elementem wycieczki była wizyta w Forcie Wędrowiec w Żabnicy – jednym z 4, które brały udział w „Bitwie o Węgierską Górkę 2-3.09.1939r.” Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  24.07.2021r. – wycieczka w Tatry (Giewont).

  25.07.2021r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Mały (Czupel).

  01.08.2021r. – Jura Krakowsko-Częstochowska (Dolina Prądnika)

  21.08.2021r. – wycieczka w Tatry (Kasprowy Wierch)

  29.08.2021r. – Kopalnia Soli w Wieliczce

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  11.07.2021 Przełęcz Kubalonka – Stecówka
  Stecówka – Kamesznica Górna
  BZ 01 4
  9
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content