• Relacja – Beskid Mały rodzinnie z DIABLAKiem – 25.07.2021r.


  25 lipca 2021r. Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę turystyczną o charakterze rodzinnym. Tym razem trasa wycieczki rozpoczęła się na Przełęczy Przegibek (663m n.p.m.), skąd turyści dotarli do schroniska na Magurce Wilkowickiej (909m n.p.m.), by po odpoczynku i posileniu się zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Małego – Czupel (933m n.p.m.). Końcowy fragment trasy to przejście początkowo czerwonym a następnie żółtym szlakiem przez Solisko (633m n.p.m.) i ostatecznie zejście do Tresnej. Pomimo sprzyjających prognoz końcówki trasy nie udało się przejść „na sucho” i lekko zmoczona, aczkolwiek zadowolona grupa dotarła do autobusu. Całość trasy liczyła 11,5 km i 439m sumy przewyższeń. Wycieczka odbyła się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  01.08.2021r. – Jura Krakowsko – Częstochowska,

  06.08.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej,

  08.08.2021r. – Termy w Chochołowie + Zakopane

  21.08.2021r. – wycieczka w Tatry – Kasprowy Wierch i Goryczkowe Czuby

  22.08.2021r. – wycieczka w Gorce – Turbacz

  29.08.201r. – wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,

  05.09.2021r. – wycieczka Beskid Żywiecki – wschód słońca na Babiej Górze.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  25.07.2021 Przełęcz Przegibek w Beskidzie Małym – Schronisko PTTK Na Magurce
  Schronisko PTTK Na Magurce – Czupel
  BZ 03 5
  3
  25.07.2021 Czupel – Przyszop
  Przyszop – Tresna Mała
  BZ 03 4
  2
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content