• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Śląski – 24.10.2021r.


  Wschody słońca w okresie jesiennym rozpoczynają się dość późno, bo około 7:20 i to jest dobry moment, by na taki spektakl zabrać dzieci. Taki też był cel niedzielnej wycieczki w Beskid Śląski. 24 października 2021r. Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę turystyczną o charakterze rodzinnym. Tym razem turyści wyjechali z Pszczyny o 4 rano. Godzina bardzo wczesna, szczególnie  dla sporej grupy dzieci. Natomiast cel wyjazdu, czyli podziwianie wschodu słońca z Malinowskiej Skały (1152 m n.p.m.) oraz nocne wędrowanie w świetle czołówek miał rekompensować poranne trudy bardzo wczesnego wstawania. Niestety tym razem Malinowska Skała skryła się za chmurą i wschód słońca grupa turystów miała możliwość podziwiania po zejściu z jej partii szczytowej (w kierunku Skrzycznego). A zdobycie Skrzycznego (1257 m n.p.m.) najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego, był kolejnym zrealizowanym celem tej wycieczki. Trasa wycieczki rozpoczęła się na Przełęczy Salmopol (934 m n.p.m.) i prowadziła przez Malinów (1115 m n.p.m.), Malinowską Skałę, Kopę Skrzyczeńską (1189 m n.p.m.), Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.), Skrzyczne aż do Szczyrku. Całość trasy ostatecznie liczyła około 14 km, w tym 527m sumy podejść i prawie 1000 m sumy zejść, co dla młodych turystów było nie lada wyzwaniem, któremu bezproblemowo sprostali racząc dorosłych uczestników śpiewaniem dziecięcych piosenek. W trakcie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zregenerowania sił, ogrzania się i posilenia w Schronisku PTTK na Skrzycznem.  Wycieczka odbyła się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, wczesnym popołudniem bezpiecznie wrócili do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!!!

  Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! DZIĘKUJEMY BARDZO!!! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/en/filip-sma

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.


  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  06.11.2021r. – wycieczka w Tatry

  13.11.2021r. – wyjazd na Termy Chochołowskie i do Zakopanego

  19.11.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej

  04.12.2021r. – Jarmark Bożonarodzeniowy – WIEDEŃ

  19.12.2021r. – wycieczka w Beskid Mały


  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  24.10.2021 Przełęcz Salmopolska – Malinowska Skała
  Malinowska Skała – Schronisko PTTK Skrzyczne
  BZ.01 7
  5
  24.10.2021 Schronisko PTTK Skrzyczne – Szczyrk
   
  BZ 01 6
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content