• Relacja – wycieczka do Poznania – 04.12.2021r.


  Po zeszłorocznej, pandemicznej przerwie, w sobotę 4 grudnia udało się zrealizować wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy. Pierwotnym celem naszej wycieczki miał być dzień zwiedzania i jarmarkowy wieczór we Wiedniu. Niestety pełny lockdown Austrii, nawet dla osób zaszczepionych, okazał się skuteczną barierą uniemożliwiającą wyjazd. Niezrażeni tą sytuacją, szybko zmieniliśmy plany i odwiedziliśmy jedno z największych polskich miast: Poznań. Podczas czterech godzin zwiedzania z Panem Hubertem –  lokalnym przewodnikiem odwiedziliśmy m.in.: Ostrów Tumski z archikatedrą i miejscem pochówku pierwszych władców Polski; rynek wraz z ratuszem i znajdującymi się nieopodal Zamkiem Królewskim czy Farą Poznańską; a także dzielnicę cesarską z Zamkiem Cesarskim na czele.

  Tym samym podczas spaceru poznaliśmy historię polskiej państwowości, kilku powstańczych zrywów mieszkańców Poznania i Wielkopolski, a także wiele innych krajoznawczych ciekawostek z zakresu polsko-niemieckiego dziedzictwa Poznania. Po udanym zwiedzaniu, już w wieczorowej aurze przyszedł czas na indywidualne skorzystanie z atrakcji i poznanie smaków stolicy Wielkopolski i jej miejskiego jarmarku bożonarodzeniowego “Poznańskie Betlejem”. Ostatecznie, po całym dniu pełnym zwiedzania i relaksu, kilkadziesiąt minut po północy zadowolona grupa turystów powróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  19.12.2021r. – wycieczka w Beskid Mały

  28.12.2021r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku – Białej

  08.01.2022r. – wyjazd na Termy Chochołowskie

  16.01.2022r. – wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Wielka Rycerzowa)

  POWRÓT
  Skip to content